13 نوامبر 2019 - 03:02

مرگ یک گردشگر در آبشار راین کرمان

31 دسامبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/df7v5

مرگ یک گردشگر در آبشار راین کرمان
rayen.ir
آبشار راین

یک گردشگر که در منطقه آبشار راین در حال صعود بود، به طور "غیرعمد" سبب مرگ گردشگر دیگری شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، این گردشگر، خانمی 57 ساله از استان اصفهان بود که بر اثر برخورد یک قطعه سنگ با سرش که از زیر پای یکی از همنوردانش لغزیده بود، جان خود را از دست داده است.

این سانحه پس از ساعت 9:40 دقیقه صبح روز پنجشنبه (نهم دی ماه) برای گروهی از گردشگران اصفهانی که پس از صرف صبحانه، در حال گشت و صعود در منطقه آبشار راین واقع در دامنه کوه هزار استان کرمان بودند، رخ داد. این تور توسط یکی از آژانس های شهرستان نجف آباد اصفهان اجرا شده بود.

مرگ این گردشگر "آنی" اتفاق افتاد و فرد خاطی با وجود "غیرعمدی" بودن حادثه، به علت شکایت همسر متوفی هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

مقامات میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان با تایید این خبر، اعلام کردند: نیروی انتظامی در حال پیگیری این پرونده از طریق مراجع قضائی است.

آبشار راین یکی از جاذبه های گردشگری کرمان به شمار می آید که در مسیر صعود به قله هزار، مرتفع ترین کوه این استان قرار دارد و علاوه بر کوهنوردان، محل گشت گردشگران بسیاری است که با وجود صعب العبور بودن مسیر آبشار و قله، معمولا تجهیزات ایمن و کافی همراه ندارند.

منطقه آبشار راین با وجود آنکه محل آمد و شد گردشگران بسیاری است، اما فاقد نگهبان، حفاظ و تابلوهای ایمنی و همچنین تجهیزات اورژانس است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1