26 فوریه 2020 - 09:17
رحمانی موحد در سفر به خوزستان خبر داد:

سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری به یک برند دائمی تبدیل می شود

31 دسامبر 2016 - 10:30 dsfr.ir/ro0nc

سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری به یک برند دائمی تبدیل می شود
کجارو
سمبوسه استان خوزستان

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از تبدیل جشنواره ی سفره ی ایرانی، #فرهنگ #گردشگری به یک #برند دائمی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان؛ مرتضی رحمانی موحد در نشست با معاونان گردشگری استان های میزبان جشنواره ی سفره ی ایرانی، فرهنگ گردشگری در مناطق هشتگانه ی کشور در محل هتل کاروانسرای آبادان اظهار کرد: امسال برای نخستین بار هشت جشنواره سفر ایرانی به طور سلسله وار از اردیبهشت در مناطق مختلف کشور برگزار شد که در حال حاضر آخرین جشنواره در منطقه 8 کشور به میزبانی خوزستان در حال اجراست.

وی ضمن تشریح روند طرح ایده تا اجرای جشنواره ی سفره ی ایرانی، فرهنگ گردشگری در مناطق هشتگانه کشور افزود: طی این هشت جشنواره 31 استان کشور تمام ظرفیتهای خود را در زمینه سفره های مختلف و غذاهای سنتی به نمایش گذاشتند ضمن آنکه آشپزهای مختلف در رقابت با یکدیگر، ظرفیتهای غذا به عنوان جاذبه های گردشگری مناطق مختلف را معرفی و به مردم شناساندند.

وی اظهار کرد: خوشبختانه آن هدفی که ما برای ایجاد یک حرکت، انگیزه و تلاش در جبهه فعالان سفره ایرانی از بابت برگزاری این جشنواره ها داشتیم، اتفاق افتاد و با جشنواره هشتم کامل شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور تصریح کرد: این جشنواره موتوری است که همه بخش های صنعت گردشگری از جمله تورهای گردشگری، هتل ها و رستوران ها را به حرکت درمی آورد.

وی با تاکید بر اینکه در جشنواره ی سفره ی ایرانی، فرهنگ گردشگری خط فرهنگی دنبال شده است بیان کرد: مسائل فرهنگی در این سری جشنواره خیلی خوب دیده شده و مطالعات بسیاری در این حوزه صورت گرفته است.

رحمانی موحد با اشاره به دستاوردهای جشنواره ی سفره ایرانی فرهنگ گردشگری گفت: نتیجه ی برگزاری جشنواره ی سفره ی ایرانی، فرهنگ گردشگری در مناطق هشتگانه کشور، دستیابی به 31 منوی غذای سنتی و محلی در استان های مختلف بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در جشنواره ی ملی که سال 96 برگزار می شود، از میان 31 آشپز استان های مختلف، 3 آشپز برتر ایران معرفی خواهند شد.

رحمانی موحد با بیان اینکه در آینده نزدیک جشنواره ملی سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری را برگزار می کنیم، تصریح کرد: به طور سالانه حدود 300 میلیارد دلار هزینه کرد گردشگر از محل تغذیه است و اگر بتوانیم سفره ایرانی را در همه کشورمان آن قدر برجسته کنیم که مورد شناسایی و آشنایی گردشگرهای بین المللی و حتی داخلی باشد می توانیم سهم خوبی از این هزینه کرد را در داخل کشور داشته باشیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: وقتی یک فرد شمالی با تنوع غذایی در خوزستان آشنا شود و یا به عکس این خود سفر و رفت و آمد را ایجاد می کند و جاذبه را بر روی سفره می گذارد.

رحمانی موحد با اشاره به حضور همه اقشار جامعه اعم از پیر و کودک و زن و مرد کنار هم و بر سر سفره افزود: وقتی جاذبه های غذایی مناطق مختلف بر روی سفره آمد، همگی ضمن آشنایی با آن غذا از آن تناول می کنند و این سفره می تواند تمام گردشگران ما را از هر قشری دور خود جمع کند.

گفتنی است در این نشست نقاط قوت و ضعف برگزاری جشنواره ی سفره ی ایرانی، فرهنگ گردشگری توسط معاونان گردشگری استان های میزبان در مناطق هشتگانه ی کشور بررسی شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1