25 فوریه 2020 - 14:52

خبر بد برای بساز بفروش های اطراف بناهای تاریخی تهران

28 دسامبر 2016 - 14:00 dsfr.ir/ml6y8

خبر بد برای بساز بفروش های اطراف بناهای تاریخی تهران
ifilmtv.ir
خانه مقدم در منطقه 11 تهران واقع شده است.

شهردار منطقه 11 #تهران از پیگیری اعمال محدودیت ارتفاع ساخت و ساز در اطراف بناهای #تاریخی این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصرالله آبادیان با اشاره به پروژه مستندسازی وضعیت بناهای تاریخی موجود در این منطقه که بخشی از هسته مرکزی پایتخت است، گفت: «از چندی پیش و ضمن هماهنگی با اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران، شناسایی و بررسی وضعیت بناهای تاریخی موجود در این منطقه آغاز شده است. در این مدت و با انجام بازدیدهای میدانی به تعیین حوزه بلافصل مکان های مذکور پرداخته شده است. به محض پایان بررسی های لازم نسبت به تعیین حریم بناهای تاریخی این منطقه براساس طرح تفصیلی اقدام خواهد شد.»

شهردار منطقه 11 با تاکید بر اینکه با این اقدام ساخت وساز در محدوده اطراف بناهای مذکور ضابطه مند می شود؛ ادامه داد:« ایجاد محدودیت ارتفاع ساخت وساز مهم ترین هدفی است که درحال حاضر در پروژه مستند سازی پیگیری می شود و به زودی ثبت اطلاعات این بناهای تاریخی در سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) نیز آغاز خواهد شد.»

به گفته آبادیان، تعداد بناهای تاریخی این منطقه که ثبت میراث فرهنگی شده اند حدود 30 مورد است و عمر آنها که شامل بیمارستان، سقاخانه، املاک شخصی، عمارت، حمام، آرامگاه و ... می شوند، بین 70 تا 160 سال است. این بناها بخشی از حصار ناصری تهران محسوب می شوند.

شهردار منطقه 11 تهران خاطرنشان کرد: «هم اکنون دو مورد از بناهای تاریخی منطقه 11 شامل خانه امیربهادر و موزه مقدم دارای حریم مصوب هستند که این موضوع، ارتفاع مشخصی را برای ساخت وساز در اطراف این اماکن اعمال کرده است.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1