افزایش بودجه سازمان میراث فرهنگی رقم چشم گیری نیست

27 دسامبر 2016 - 15:30 dsfr.ir/8u9iv

افزایش بودجه سازمان میراث فرهنگی رقم چشم گیری نیست
میثم رودکی / دنیای سفر
ساختمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

افزایش حدود 12 درصدی #بودجه #سازمان #میراث #فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری، رقم چشم گیری محسوب نمی شود.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پر درآمد و جذاب در دنیا محسوب شده و باید به این حوزه توجه جدی شود، گفت: افزایش حدود 12 درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رقم چشم گیری محسوب نمی شود.

ذبیح الله نیکفر، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعداد و ارقام پیش بینی شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت اصلی گردشگری کشورمان، گفت: بر اساس لایحه بودجه 96، رقمی نزدیک به 781 میلیارد و 266 میلیون تومان برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده که حدود 12 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پر درآمد و جذاب در دنیا محسوب شده و باید توجه جدی به این حوزه در ایران شود، افزود: متاسفانه در سال گذشته عنوان شد که بودجه این سازمان افزایش یافته ولی رقم پیش بینی شده به صورت 100 درصد تخصیص نیافت و محقق نشد.

نیکفر ضمن تاکید بر اینکه افزایش حدود 12 درصدی این بودجه با توجه به میزان تورم در اقتصاد، رقم چشم گیری محسوب نمی شود، ادامه داد: با توجه به افزایش اندک اعتبارات، در این میان تخصیص کامل این بودجه و دچار نشدن به سرنوشت سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهمیت می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تخصیص مناسب بودجه برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته نشده است و این مهم در حالیست که باید نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشت، تصریح کرد: حتما اعضای فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس تلاش خواهند کرد بودجه پیش بینی شده در جلسات تصویب اعتبارات را افزایش یابد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در افق 1404 جذب 20 میلیون گردشگر در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب برای توسعه زیرساخت ها و برنامه ریزی مناسب، حتما این صنعت را دچار مشکل خواهد کرد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1