22 ژوئن 2024 - 23:00

کتاب های پر طرفدار گردشگری فروشگاه فیدیبو

27 دسامبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/x15ao

کتاب الکترونیک

کتاب های پر فروش #گردشگری در فروشگاه #کتاب #فیدیبو معرفی شد.

هر چند فرهنگ عمومی کتاب خوانی در کشور همواره مورد انتقاد صاحب نظران بوده است و بارها شنیده ایم که ایرانی ها، کتاب خوان نیستند اما با این حال شاید وضعیت ما در خواندن کتاب الکترونیک اندکی بهتر از خواندن کتاب معمولی باشد. در این گزارش سراغ یکی از ناشران کتاب الکترونیک رفته ایم و عناوین کتاب های گردشگری را بررسی کرده ایم.

فیدیبو به عنوان ناشر کتاب های الکترونیک، کتاب هایی با موضوع گردشگری نیز منتشر کرده است که در مقایسه با سایر موضوعات چندان زیاد نیست. کتاب های منتشر شده غالبا موضوعات عمومی گردشگری مانند معرفی جاذبه ها را شامل می شود. در میان همین عناوین محدود نیز کوهنوردی و طبیعت گردی بیشتر مورد توجه بوده است.

فهرست کتاب های پر طرفدار گردشگری فیدیبو به این صورت است:

چطور راحت و ارزان دنیا را بگردیم

سفر کردن یکی از جذاب ترین فعالیت هایی است که انسان ها در طول عمرشان انجام می دهند، اما یکی از دلایلی که ممکن است ما را از سفر کردن منصرف کند هزینه های بالای مسافرت است. قیمت بلیط وسایل نقلیه، هتل ها و رستوران ها، اقامت و ... گاهی آن قدر بالاست که سفر به یک جای خاص را برایمان تبدیل به رویا می کند!

اما آدمهایی هم هستند که این رویاها را برای خودشان واقعی کرده اند، آنها با کمترین هزینه ها و امکانات سفرهای طولانی می روند و خیلی از نقاط دنیا را از نزدیک می بینند. سفر ارزان و جذابی که به امتحان کردنش می ارزد!

در این کتاب خاطرات و یادداشت های شخصی نویسنده را درباره سفر کردن ارزان می خوانیم.

اکوتوریسم: اصول، تجربیات و سیاستها

کتاب «اکوتوریسم: اصول، تجربیات و سیاست ها» در واقع سند مقدماتی اجلاس جهانی اکوتوریسم در کبک در سال 2002 است که به وضعیت اکوتوریسم در دنیا، جریان های مرتبط با آن، مشکلات موجود و درس های آموخته شده طی سال های گذشته اشاره دارد.

جاذبه های كوهستان های ایران

جاذبه های کوهستانی ایران که در نقاط مختلف این کشور پهناور با آب و هوایی متفاوت از یکدیگر قرار دارند، فراوان است منظور اصلی ما از معرفی جاذبه های کوهستانی ایران متفاوت با راهنمایی برای صعود به یک قله یا بازدید از یک اثر تاریخی و یا دریاچه و غار است. در این کتاب با نقاطی آشنا می شوید که دارای جذابیت های خاصی هستند، نظیر دیدار یک برفچال طبیعی، امامزاده ای بر فراز یک کوه، مناطق جنگلی پیرامون یک آبادی دورافتاده و دیدنی، دره ها، مراتع و دشت های به یادماندنی و سایر مناطق از این دست.

راهنمای آبشارهای مهم ایران

این کتاب بر اساس اجرای برنامه های کوهنوردی و در حین صعود یا بازدید و شناسایی کوه های ایران به طور تدریجی و بیشتر در مناطق البرز و برخی دیگر از نقاط ایران به رشته تحریر درآمده است. در این کتاب علاوه بر راهنمایی دستیابی به اکثریت آبشارها اعم از فصلی و دائم و زمان مناسب جهت بازدید از آن ها، به معرفی یکی دو آبشار از راه دور و چند سرریز بزرگ و بسیار مشهور آب در ایران نیز پرداخته شده است تا از هر حیث مطالب کتاب جامع تر باشد.

راهنمای غارهای مهم ایران

در این کتاب، ابتدا نکات مهم برای اجرای برنامه های غارنوردی و انواع غار ذکر می شود. آنگاه طی سه فصل، مسیرهای دستیابی به غارهای مهم ایران بر اساس میزان دشواری (ساده، نسبتا دشوار، دشوار) همواره با کروکی مطرح می شود. در فصل پایانی کتاب نیز، فهرست مشهورترین غارهای ایران آمده است.

راهپيمايی در كوهستان

در این کتاب راهپیمایی در کوهستان به عنوان ورزشی مفرح و ساده معرفی می شود. سپس مسیرهای راهپیمایی در مناطق جذاب کوهستانی ایران، همراه با مدت زمان لازم برای اجرای برنامه و کروکی مسیر ارائه می شود.

فرهنگ فن کوهنوردی و غارنوردی

در باب ورزش کوهنوردی تا به حال بسیار گفته اند و نوشته اند و برای گسترش بهتر و بیشتر آن کتاب هایی با ارزش پدید آورده اند. با این همه جای یک فرهنگ جامع و کوچک، که حتی المقدور فنون آن را در خود جمع داشته باشد خالی بوده است. کتاب «فرهنگ فن کوهنوردی و غارنوردی» این جای خالی را تقریبا پر کرده است.

كوهپيمايی در توچال

در روزهای تعطیل تمام فصول سال، شاهد خیل عظیم مشتاقانی هستیم که به سوی کوه توچال روان هستند و عزم آن را دارند که یک روز را به دور از هیاهوی شهر، در فضای با صفای این کوهستان سپری کنند. در کتاب «كوهپيمايی در توچال» نویسنده مسیرهای صعود به کوهستان توچال را مورد بررسی قرار داده است و با نقشه های متعدد، به تشریح این مسیرها پرداخته است.

حماسه های مردم بلوچ

داستان‌های حماسی بلوچستان را که به صورت نظم باقی مانده، شاعرانی سروده اند که خود شاهد و ناظر رخدادهای زمان خویش بوده اند. این سرایندگان معمولا یا روحانی بودند یا به طبقه اشراف و حکومتگر محلی تعلق داشتند. موضوع داستان های حماسی در سرتاسر بلوچستان یکی است و اشعار موازی نیز وجود دارد کوشش براین بوده تا روایات موثق تری ضبط و ثبت شوند.

1