16 اکتبر 2019 - 04:07

گذرِ «هفت جاده» از گردشگری ایران و روسیه

27 دسامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/h9113

گذرِ «هفت جاده» از گردشگری ایران و روسیه
56thparallel.com
کاخ کرملین

اولین شماره از فصلنامه #گردشگری «هفت جاده» با توجه ویژه به فرصت ها و چشم انداز گردشگری میان #ایران و #روسیه منتشر شد.

فصلنامه گردشگری «هفت جاده» در آغاز راه و برای اولین شماره، به توسعه گردشگری میان ایران و روسیه، معرفی جاذبه های توریستی دو کشور، مشترکات فرهنگی، مراسم ها، سنت ها، شهرهای پربازدید، و ... پرداخته است.

این فصلنامه با رویکردی نو نسبت به نمایش جاذبه های گردشگری در ایران و پردازشی مفصل به تصاویر ثبت شده از بهترین عکاسان این حوزه، ضمن به تصویر کشیدن زیبایی های کشورمان، به بررسی زیباشناسانه کشور در غالب عکس ها پرداخته است.

«هفت جاده» در هر شماره مشترکات فرهنگی، هنری، اقتصادی، گردشگری و ... میان ایران و سایر کشورها را بررسی خواهد کرد که در شماره نخست، کشور روسیه به عنوان مقصد گردشگری رو به توسعه برای مسافران ایرانی مورد توجه بوده است.

در بخش معرفی ایران برای مخاطبان روس، این فصلنامه به معرفی خلیج فارس، سافاری و اسکی در ایران، یلدا و نوروز، عروسی ترکمن ها، مراسم عروسی در بلوچستان، رقص کُردی، لباس های سنتی، گردشگری در زیرزمین و قنات ها، آشنایی با اصفهان، کیش، یزد، کرمان و ... پرداخته است.

همچنین معرفی هتل ها و سوغات روسیه، کلمات و واژه های مشترک میان دو زبان فارسی و روس، لباس های سنتی روسیه، آشنایی با شهرهای مسکو و سوچی و اشاره به برگزاری جام جهانی در روسیه از جمله مطالبی هستند که برای مخاطبان فارسی زبان و سفردوستان ایرانی در نظر گرفته شده است.

این فصلنامه ی دوزبانه به مدیر مسئولی آرشین بختیاری و سردبیری پریسا رقمی و با مدیریت هنری سیوا شهباز در 250 صفحه تمام گلاسه به قیمت 25 هزار تومان برای دوستداران سفر و علاقه مندان حوزه گردشگری در دسترس خواهد بود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1