13 نوامبر 2019 - 21:13
معاون گردشگری اصفهان:

ورود تورهای مجوزدار به کویر مرنجاب بلامانع است

27 دسامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/9q986

ورود تورهای مجوزدار به کویر مرنجاب بلامانع است
ایسنا
گردشگران در حال کویرنوردی در کویر مرنجاب

ورود تورهای #گردشگری به شرط داشتن مجوز از دفاتر خدمات مسافرتی کشور همراه با حضور راهنمای تور رسمی به #کویر #مرنجاب بلامانع است.

"معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، محسن یارمحمدیان در جلسه هماهنگی امور کویر مرنجاب آران و بیدگل اظهار داشت: بر اساس توافق های صورت گرفته با دادستان و فرمانده انتظامی شهرستان آران و بیدگل مقرر شد تنها از ورود تور فاقد مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی به منطقه کویر مرنجاب جلوگیری شود.

وی افزود: تورهای مجوزدار نیز موظف به رعایت شئونات اسلامی هستند و در صورت مشاهده هرگونه اقدام خارج از شئون اسلامی مطابق قانون به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مبدأ معرفی خواهند شد تا در مجوزهای آنها تجدید نظر شود.

وی بیان کرد: طبق هماهنگی های انجام شده تورهای مجوز دار بدون نیاز به دادن تعهد و هماهنگی با نیروی انتظامی به منطقه ورود پیدا خواهند کرد.

یارمحمدیان گفت: هم چنین در رایزنی هایی که در حال انجام است قرار شد که حدود دو کیلومتر ابتدای جاده خاکی مرنجاب که دارای پیچ خطرناک است و در گذشته منجر به کشته و زخمی شدن چند گردشگر شده است هر چه سریعتر با همکاری شرکت دریافت کننده ورودیه و نهادهای زیربط تصحیح شود.

وی هم چنین از پیگیری فراهم کردن سایر زیر ساخت ها و امکانات در منطقه گردشگری مرنجاب خبر داد.

بعد از پایان جلسه، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان همراه با دادستان و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آران و بیدگل ضمن بازدید از ورودیه مرنجاب به گفت و گو با گردشگران پرداختند.

منطقه نمونه گردشگری مرنجاب در شمال استان اصفهان و در مجاورت با شهرستان آران و بیدگل به دلیل چهار فصل بودن و اعتدال نسبی هوا، تنوع جاذبه های گردشگری، تنوع گونه های جانوری و پوشش گیاهی از زیباترین و منحصر به فرد ترین کویرهای جهان محسوب می شود و امروزه این کویر بکر بر تارک داشته های خود به چهار تحفه ارزشمند از جمله کاروانسرای شاه عباسی، دریاچه نمک، جزیره سرگردان و تپه های شنی می بالد.

این کویر آمیزه ای از طبیعت، تمدن و تاریخ است که هر سال به دلیل دارا بودن چنین جاذبه هایی میزبان دهها هزار گردشگر داخلی و خارجی و گردشگران اروپایی است.

بر اساس آمارهای موجود کویر مرنجاب به جز فصل تابستان که به علت گرما با کاهش محسوس گردشگر مواجه است میزبان حدود بیش از 100 هزار گردشگر داخلی و خارجی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1