9 دسامبر 2023 - 14:59

دلار رکورد شکست / قیمت در بازار آزاد 4040 تومان

25 دسامبر 2016 - 08:30 dsfr.ir/7z7xe

دلار رکورد شکست / قیمت در بازار آزاد 4040 تومان
خبر اقتصادی
قیمت دلار

قیمت دیروز #دلار در #بازار #تهران به رقم بی سابقه 4040 تومان رسید.

بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: بانک مرکزی علاوه بر تأمین به موقع ارز مبادله ای، کسری منابع بانک ها برای نیازهای وارداتی مشتریان خود با نرخ بازار را تأمین می کند. بنابراین از تمام فعّالان اقتصادی اعم از تولیدکنندگان و تجّار دعوت می شود به منظور تأمین ارز و استفاده از کانال های بانکی برای عملیات ارزی و واردات خود به بانک های دارای مجوّز فعالیت ارزی مراجعه کنند.

«دستورالعمل و ضوابط اجرایی خرید و فروش به نرخ بازار» درصدد است عملیات ارزی اشخاص حقیقی و حقوقی را به کانال بانکی هدایت و ریسک عملیاتی فعالان اقتصادی را کاهش دهد.

بر اساس این بخشنامه، بانک ها می توانند درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی اشخاص حقیقی و حقوقی و ارز ورودی به کشور را از طریق نمایندگی های دیپلماتیک مقیم ایران و سرمایه گذاران خارجی و دفاتر نمایندگی بانک ها، به نرخ آزاد خریداری کنند.

بر اساس ترتیب های جدید، بانک ها می توانند ارزهای خریداری شده موضوع این دستورالعمل را در چارچوب مجموعه مقررات ارزی و یا از طریق صرافی های معتبر به فروش برسانند؛ ضمن اینکه فروش ارز خریداری شده به سایر بانک ها و صرافی ها نیز مجاز است. نرخ خریدوفروش ارز بر اساس توافق بانک و مشتری تعیین خواهد شد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری فارس » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1