روسیه مقصد جدید سفر اصفهانی ها

24 دسامبر 2016 - 16:40 dsfr.ir/ua354

روسیه مقصد جدید سفر اصفهانی ها
tandistravel.com
سفر به روسیه

#عراق، #دبی، #ترکیه و #روسیه مقاصد محبوب خارجی در میان شهروندان اصفهانی هستند.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و دفاتر خدمات زیارتی، جهانگردی و هوایی استان اصفهان با بیان اینکه در سال 95 روسیه به مقاصد سفر اصفهانی ها اضافه شد، گفت: کشور عراق در رتبه نخست انتخاب سفر قرار دارد.

ابراهیم توکلی پیرامون مقاصد سفر شهروندان اصفهانی اظهار داشت: نخستین مقصد سفر، کشور عراق است که در حوزه سفرهای زیارتی محسوب می شود، در طول سال همچنین سفر به دبی در رده دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه بعد از عراق و دبی، سفر به ترکیه در میان شهروندان اصفهانی در رتبه سوم مقاصد قرار دارد، افزود: در سال 95 سفر به روسیه نیز به این رتبه بندی اضافه شد، علاوه بر این باید از گرجستان و ارمنستان نیز به عنوان جایگزین های کشور ترکیه نام برد.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و دفاتر خدمات زیارتی، جهانگردی و هوایی استان اصفهان درباره وضعیت سفر به کشور ترکیه گفت: در حال حاضر سفر به ترکیه به صورت تور انجام نمی شود و بعد از حادثه تروریستی هفته اخیر نیز شرایط ویژه تر شده است.

وی درباره مقاصد داخلی سفر بیان کرد: عمده آمار سفرها مربوط به مشهد مقدس است که سفر به جزیره کیش نیز در رده بعدی قرار دارد، همچنین در تابستان امسال سفر به گیلان و مازندران در رده های بعدی قرار گرفتند.

توکلی با بیان اینکه مسافران و گردشگران اصفهان را به عنوان مقصد سفر فصلی خود انتخاب می کنند، افزود: در فصل زمستان طبیعی است که انتخاب اصفهان به عنوان مقصد سفر کمتر از تابستان باشد اما یکی از عمده ترین دلایل این موضوع نیز نبود هتل های 4 و 5 ستاره در اصفهان است.

وی ادامه داد: ما در اصفهان هتل های 3 ستاره در اختیار داریم اما گردشگران خارجی معمولا به دنبال اسکان در هتل های 4 و 5 ستاره هستند، شاید بتوان گفت هتل های 3 ستاره ما با هتل های 4 ستاره شهری مانند استانبول برابری کند اما نام هتل 4 و 5 ستاره برای مسافران بسیار مهم است.

رئیس انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و دفاتر خدمات زیارتی، جهانگردی و هوایی استان اصفهان درباره برنامه هایی که باید برای متنوع سازی مقاصد سفر انجام شود، خاطرنشان کرد: دولت باید در این زمینه برنامه ریزی کند، برنامه های تفریحی کارکنان شرکت های بسیار بزرگ را می توان به سمت سفر به شهرهایی مانند اصفهان سوق داد.

وی بیان کرد: اصفهان، شیراز، یزد و حتی چهارمحال و بختیاری دارای جاذبه های گردشگری فراوانی هستند به نظر می رسد یکی از برنامه های دولت باید ارائه تسهیلات سفر به شرکت ها و موسسات با نیروی انسانی زیادی باشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری تسنیم » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1