7 دسامبر 2019 - 04:58

رستوران ها و هتل ها در معرفی غذاهای ایرانی موفق نبوده اند

24 دسامبر 2016 - 16:10 dsfr.ir/4d5tw

رستوران ها و هتل ها در معرفی غذاهای ایرانی موفق نبوده اند
ابوذر احمدیزاده
جشنواره سفره ایرانی و فرهنگ گردشگری در کرمان

خوراک های اصیل، #سنتی و #بومی را از مهجوریتی که دچارش شده اند، خارج کنیم.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان"

محمود وفایی در آیین اختتامیه ی جشنواره ی سفره ی ایرانی منطقه پنج کشور (استان های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان) که به میزبانی استان کرمان برگزار شد، گفت: جشنواره ی سفره ایرانی موجب شد خوراک های اصیل، سنتی و بومی از مهجوریتی که دچارش شده بودند، خارج شده و قصد داریم از ظرفیت جذاب غذاهای سنتی و بومی که سالم هم هستند برای جذب بیش تر گردشگر داخلی و خارجی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی موجب زنده شدن خرده فرهنگ هایی که به فراموشی سپرده شده اند، می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با انتقاد از غفلت های استان ها در معرفی میراث فرهنگی خود، گفت: برگزاری این جشنواره ها موجب اطلاع رسانی و تبلیغ داشته های فرهنگی، تاریخی، میراثی و تمام ظرفیت های گردشگری می شود.

وفایی دو مقوله ی تاثیرگذار در جذب گردشگر را غذا و مکان دانست و افزود: گردشگر به هر جا سفر کند، دو مورد مکان و غذا برایش مهم است و ذهنیت گردشگر از دو مقوله ی مکان و غذا در بازگشت دوباره ی او اثر دارد.

وی با گلایه از این که رستوران ها و هتل ها در معرفی غذاهای ایرانی موفق نبوده اند، گفت: امروز گردشگران خارجی تنها غذایی که به عنوان غذای ایرانی می شناسند، چلوکباب است. وفایی خاطرنشان کرد: اقدامات دولت، چرخ گردشگری ایران را به حرکت درآورده و هر روز شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه هستیم و برگزاری این جشنواره نیز از ابتکارات این دولت است. صورتی که صدها غذا و شیرینی اصیل در ایران داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان ادامه داد: نسل جوان و خانواده ها گرایش به استفاده از غذاهای آماده دارند که سلامت جامعه را به خطر می اندازد و باید با فرهنگ سازی، ذائقه ی خانواده ها را به سمت غذاهای سنتی سوق دهیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1