15 اکتبر 2019 - 09:30
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران هشدار داد

برخورد با مجریان فرصت طلب تورهای شاد کریسمس

24 دسامبر 2016 - 15:40 dsfr.ir/2565n

برخورد با مجریان فرصت طلب تورهای شاد کریسمس
trover.com
جشن کریسمس

تبلیغ افراد سودجو برای فروش تورهای شاد به اطراف #تهران به مناسبت #کریسمس غیرقانونی است.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رجبعلی خسروآبادی با اشاره به تبلیغات تورهایی با عنوان جشن بزرگ سال نو میلادی و شب اول ژانویه، گفت: هر ملتی آیین و رسوم ملی خود را بر اساس فرهنگ و باورهای مردمان آن سرزمین برگزار می کنند و این موضوع توسط سایر جوامع قابل احترام است. البته در ایران پیروان ادیان الهی در برگزاری آیین و رسوم قابل احترام هستند و سال گذشته تهرانگردی سال نو میلادی برای هموطنان مسیحی همانند برنامه های تهرانگردی ایام نوروز با همان کیفیت برگزار شد، اما این که عده ای فرصت طلب تبلیغ تورهای شاد برای سفر به اطراف تهران به مناسب جشن کریسمس و با تبلیغ نمادهای غیر ایرانی را برای عموم جامعه انجام می دهند از نظر ما غیر قانونی است و با اجراکنندگان که به صورت غیرمجاز فعالیت می کنند برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: کسانی که به صورت غیرقانونی خدمات سفر ارائه می کنند، به هیچ عرف و قانونی در قبال مسافران و گردشگران پایبند نیستند و متاسفانه بیشترین صدمه را صنعت گردشگری از فعالیت این افراد سودجو خورده است. عملکرد قانون شکنان در ارائه خدمات سفر اعتماد عمومی جامعه به دفاتر خدمات مسافرتی که به صورت مجاز فعالیت می کنند را از بین خواهد برد.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری تهران افزود: این افراد برای کسب درآمد حتی حاضر هستند هویت، تاریخ، فرهنگ، عرف و مذهب را نادیده بگیرند و ما به عنوان دستگاه نظارتی اجازه چنین قانون شکنی را نخواهیم داد، البته در برخورد با این شبکه های زیرزمینی خدمات سفر نیازمند همراهی قوه قضاییه، نیروی انتظامی و رسانه ها هستیم.

خسروآبادی گفت: از عموم همشهریان تهرانی تقاضا داریم از اعتماد به هرگونه تبلیغ در فضای مجازی خوداری کنند. کوچک ترین بی اعتمادی دفاتر غیرمجاز فارغ از این که چه خطرات و آسیب های اجتماعی و اخلاقی را در پی دارند این است که هیچ مسافری تحت پوشش بیمه خدمات سفر قرار ندارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1