معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی:

پارک ملی خبر برای گردشگری مسئولانه فعال می شود

24 دسامبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/ms4pv

پارک ملی خبر برای گردشگری مسئولانه فعال می شود
میثم رودکی
مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

پارک #ملی #خبر برای #گردشگری مسئولانه در قالب تورهای #طبیعتگردی فعال می شود.

"معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی کرمان، مرتضی رحمانی موحد در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان اظهار داشت: معرفی هر چه بهتر و بیشتر و دقیق تر از دارایی ها و ظرفیت های گردشگری استان کرمان در دستور کار است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره سفره ایرانی منطقه پنج کشور در استان کرمان گفت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره در کرمان نیز معرفی طرفیت های گردشگری است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه فعال شدن پارک ملی خبر در حوزه گردشگری را در کمیته ملی طبیعت گردی کشور پیگیری شد افزود: بعد از ثبت ملی کویر که از موفقیت های استان کرمان بود پارک ملی خبر نیز برای گردشگری مسئولانه در قالب تورهای طبیعت گردی فعال می شود.

وی با اشاره به اینکه این مجوز حضور موثر گردشگران حرفه ای به کرمان را فراهم می کند خاطرنشان کرد: این مصوبه کمیته ملی طبیعت گردی کشور به مراجع ذی ربط اعلام شده و یک فرصت بسیار بزرگ برای استان کرمان است.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه برنامه های خوبی تدوین شده که استان کرمان با وجود 5 اثر ثبت جهانی به جایگاه واقعی خود برسد گفت: در بحث بوم گردی کرمان توفیقات خوبی داشته و حدود 100 اقامتگاه بوم گردی در استان کرمان در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه وجود اقامتگاه های بوم گردی پیوست فرهنگی بین استان های همجوار را نیز فراهم می کند افزود: کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر در سطح ملی تشکیل شده که به کویر به عنوان یک فرصت نگاه می کند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه آئین نامه کویرنوردی در همین کمیسیون در حال تصویب است افزود: کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر کمک می کند تا کویر ایران ثبت جهانی شود.

وی با اشاره به اینکه ما در بحث مجوزهای هتلداری تابع نظام صنفی نیستیم که بخواهیم از اصناف تبعیت کنیم تصریح کرد: نظارت بر قیمت، نظارت بر ارایه خدمات و کیفیت به همراه صدور پروانه تاسیس را میراث می دهد و اصناف برای صدور یک پروانه کسب درخواست داشته در حالی که هیچ خدماتی را هم نمی تواند بدهد.

رحمانی موحد با بیان اینکه هتل فقط تخت نیست و تعریف سازمان جهانگردی جاذبه هایی برای هتل تعریف کرده است گفت: هتل یک جاذبه و محل رجوع گردشگر است و بر اساس تعریف سازمان جهانگردی باید همه جاذبه ها را در خود ایجاد کند تا مقصد گردشگر شود. رستوران های هتل ها هم می توانند مبلغی به عنوان حق سرویس بگیرند و هزینه آموزش و یا هزینه های جاری هتل کنند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1