رییس دانشکده علوم گردشگری مطرح کرد

پایان عمر گردشگری سنتی و حرکت به سوی گردشگری علمی

21 دسامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/1h4de

پایان عمر گردشگری سنتی و حرکت به سوی گردشگری علمی
وبلاگ روستای کریت
گردشگری و بوم گردی در کریت، طبس

امروز در دنیای #گردشگری، ایران حرف های بسیاری در حوزه گردشگری سلامت دارد، ولی باید تعاملات را با #دانشگاه های جهان افزایش دهد.

"رییس دانشکده گردشگری دانشگاه علم و فرهنگ"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منوچهر جهانیان در نشست خبری نخستین سمینار و جشنواره گردشگری علمی با رویکرد توسعه تعاملات بینافرهنگی اظهار کرد: امروزه گردشگری دنیا به سمت علم محوری و متعاقباً تعاملات بین کشورها با محوریت فرهنگ پیش می رود و دیگر گردشگری سنتی و تجربی پاسخگوی نیاز گردشگران دنیا نیست.

رییس دانشکده علوم گردشگری افزود: بنابراین، ایجاد اشتغال و فرصت های شغلی جدید با گردشگری علمی میسر خواهد بود و دنیا از مرحله گردشگری سنتی و تجربی عبور کرده است.

جهانیان با تاکید بر ظرفیت های پزشکی در ایران برای گسترش گردشگری سلامت و معرفی آن به گردشگران دنیا، گفت: ما در این حوزه حرف برای گفتن بسیار داریم، ولی باید تعاملات خود را با دانشگاه های مطرح دنیا بیشتر کنیم.

وی در ادامه به موضوع نخستین سمینار و جشنواره گردشگری علمی که با رویکرد توسعه تعاملات بینافرهنگی از 30 بهمن تا اول اسفندماه در جزیره کیش برگزار می شود، اشاره کرد و افزود: در این سمینار و جشنواره با پرداختن به چالش های این حوزه، توانمندی ها در شاخه های نظری و علمی با هفت محور مورد تعامل قرار می گیرد تا افق پیش رویی را پیش بینی کنیم و بتوانیم نقشه راه گردشگری علمی را در ایران توسعه دهیم.

رییس دانشکده علوم گردشگری همچنین با اشاره به رابطه گردشگری علمی با مؤلفه های توسعه پایدار، بیان کرد: یکی از فواید گردشگری علمی و فرهنگی در بحث دیپلماسی عمومی است، زیرا در گردشگری شاهد سفرهای گردشگران کشورهای مختلف دنیا خواهیم بود که روی دیپلماسی و ساختار آن تاثیر می گذارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1