20 اکتبر 2019 - 23:06

امنیت در گیلان؛ ارمغانی برای گردشگران

20 دسامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/av9wg

امنیت در گیلان؛ ارمغانی برای گردشگران
siyahkal.com
تور گردشگری در سیاهکل گیلان

معاون #گردشگری استان #گیلان گفت: فراهم بودن شرایط ایمن برای گردشگران گیلان مزیتی مهم در حوزه #گردشگری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ نشست بررسی مسایل و مشکلات دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان گردشگری با حضور معاون پلیس امنیت اخلاقی استان برگزار شد.

در این نشست حمیدرضا آذرپور با تاکید بر اینکه "امنیت" مهم ترین شاخصه گردشگری است، اظهار کرد: گردشگری صنعتی فرابخشی است که در سایه امنیت شکل می گیرد.

وی بر لزوم فراهم آوردن شرایط ایمن برای گردشگران گیلان تاکید کرد و گفت: یکی از مهم ترین مسائل در بحث گردشگری استان اجرای تورهای غیرمجاز است که در این بخش افرادی بدون داشتن تخصص های لازم و اخذ مدارک قانونی مبادرت به تورگردانی می کنند.

آذرپور با بیان مراحل و چارچوب قانونی برگزاری تور و نیز نحوه انتخاب راهنمایان؛ به اقدامات نظارتی در این خصوص اشاره کرد و افزود: در صورت بروز تخلف در قوانین هنگام اجرای تور، تمدید سالانه کارت راهنمای خاطی امکان پذیر نخواهد بود.

این مسئول گزارشی از فعالیت های صورت گرفته از سوی دفاتر خدمات مسافرتی و آمار تورهای برگزار شده را ارائه نمود و با تاکید بر ضرورت آشنایی با قوانین و مقررات موجود؛ خواستار برگزاری کارگاه آموزشی ویژه با حضور معاونت پلیس امنیت اخلاقی و معاونت پلیس پیشگیری، راهنمایان گردشگری و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی گیلان شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1