به همت واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی؛

جشنواره دانشجویی و فرهنگی گردشگری و اقوام ایرانی

19 دسامبر 2016 - 13:20 dsfr.ir/5b8u5

جشنواره دانشجویی و فرهنگی گردشگری و اقوام ایرانی
ana.ir
مراسم افتتاحیه جشنواره دانشجویی و فرهنگی گردشگری و اقوام ایرانی

جشنواره #دانشجویی و #فرهنگی، #گردشگری و #اقوام ایرانی از روز 28 آذرماه تا 1 دی ماه میزبان علاقه مندان و بازدید کنندگان خواهد بود

به گزارش میراث آریا؛ مراسم افتتاحیه جشنواره دانشجویی و فرهنگی گردشگری و اقوام ایرانی دیروز 28 آذرماه با حضور سید طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشفر معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم و تحقیقات، جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین دانشجویان و نمایندگان اقوام متخلف در سالن اجتماعات واحد علوم تحقیقات برگزار شد.

معرفی آداب و سنن اقوام ایرانی در جشنواره گردشگری و اقوام ایرانی

در این مراسم که با برگزاری سرود جمهوری اسلامی ایران و چند قطعه موسیقی توسط گروه دستان گویا آغاز شد، معاون فرهنگی و اجتماعی واحد علوم تحقیقات و دبیر جشنواره گردشگری و اقوام ایرانی با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره، گفت: این جشنواره با هدف آشنایی دانشجویان با اقوام متخلف کشورمان و سنت ها و آئین های هر منطقه برپا شده است.

وی با بیان اینکه جشنواره گردشگری و اقوام ایرانی طی سه روز میربان علاقه مندان و بازدیدکنندگان خواهد بود، یادآور شد: برپایی چادرها و غرفه هایی به منظور معرفی محصولات و صنایع دستی اقوام ایرانی از جمله اقداماتی است که در حاشیه این جشنواره صورت گرفته است.

دانشفر با اشاره به اینکه اقوام ایرانی جلوه وحدت در جامعه ایرانی هستند، تصریح کرد: نمایندگانی از اقوام ایرانی در این جشنواره به معرفی سنت ها و آئین های خود می پردازند.

گردشگری در کانون توجه دانشگاه آزاد اسلامی است

در ادامه این مراسم سید طه هاشمی در سخنانی، سفر و گردشگری را از جمله مقولاتی دانست که در دین اسلام به آن توصیه شده است.

وی گفت: در آیاتی از قرآن کریم به انسانها توصیه شده است که در زمین سیر کنند تا تجربیاتی برای رسیدن به افق های جدید را بیاموزند.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، توجه به موضوع گردشگری را در اولویت برنامه های خود قرار داده است، تصریح کرد: کشور ما جزء 10 کشور برتر در حوزه ظرفیتهای گردشگری است و ما باید از این ظرفیتها برای دستیابی به اهداف اقتصادی استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه براساس طرح بومی گزینی دانشگاه آزاد اسلامی، خوابگاه های این دانشگاه در سراسر کشور به عنوان اقامتگاه برای مسافران مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: موضوع اهمیت و توجه به گردشگری را باید در خانواده دانشگاه آزاد اسلامی تسری دهیم.

هاشمی افزود: برای رونق و گسترش گردشگری خارجی ما در ابتدا باید به توسعه گردشگری داخلی توجه داشته باشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1