30 می 2020 - 20:21

باید چهره شهر را برای جذب گردشگران جذاب کرد

18 دسامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/5e95e

باید چهره شهر را برای جذب گردشگران جذاب کرد
زهره صابری
ورزشهای آبی در ساحل بندرعباس

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: برای جلب و جذب #گردشگر به شهر #بندرعباس باید جذابیت های لازم را ایجاد کرد.

جمشید رئیسی صبح دیروز در نشست با جمعی از فعالان حوزه گردشگری در استان هرمزگان اظهار کرد: شهر بندرعباس به دلیل موقعیت ویژه ای که در نزدیکی به جزایر و مجاورت در ساحل قرار دارد، امکان جذب گردشگر را از اقصی نقاط ایران داراست اما برای ماندگار ساختن مسافر در بندرعباس باید برنامه ریزی های منسجمی داشته باشیم.

وی با بیان این که ابزارهای نظیر حمل و نقل و هتل ها و اقامتگاه ها باید در خدمت به توسعه گردشگری باشند، افزود: ما در بندرعباس در زمینه توسعه گردشگری راه طولانی در پیش داریم و عملا اقدامات گسترده و فراگیری برای توسعه گردشگری در بندرعباس صورت نگرفته است.

عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد: در کل ساحل شهر بندرعباس زیرساختی برای گردشگری وجود ندارد و هتل های شهر بندرعباس نیز به دلیل عبور خط ساحلی عملا ساحلی در اختیار ندارند و تنها در زمینه پارک سازی اقداماتی صورت گرفته که باید این پارک ها را با دیگر امکانات و نیازمندی های مسافران تجهیز کنیم.

رئیسی گفت: هزینه سفر در کشورمان به شهرهای مختلف از جمله به شهر بندرعباس از اقصی نقاط کشور بالاست و همین موضوع باعث شده تا گردشگری با استفاده از خودروهای شخصی صورت گرفته و عملا گردشگران از کیفیت مناسبی از خدمات در طول سفر بهره مند نشوند و این موضوع نیاز به برنامه ریزی دارد.

وی عنوان کرد: از شهرداری خواسته ایم تا نسبت به ساماندهی وضعیت سرویس های بهداشتی در سطح پارک ها و ساحل اقدام کرده و موضوع نگهداری از این سرویس ها که با بودجه شهرداری ساخته شده است را جدی بگیرند و بخصوص در زمینه تأمین روشنایی برای این سازه ها اقدام شود.

رئیس اسبق شورای شهر بندرعباس با اشاره به وجود تجربیات دیگر شهرها در زمینه مدیریت شهری در حوزه های مختلف، خاطرنشان کرد: تلاش شده تا در شهرداری بندرعباس از آزمون و خطا در بخش های مختلف جلوگیری شود و پیش از اجرای هر پروژه ای، مطالعات لازم در خصوص آن به نحو مناسبی انجام شود تا از هدررفت منابع و اعتبارات جلوگیری شود.

رئیسی تأکید کرد: بسیاری از شهرهای مطرح جهان اکنون کل اعتبار مورد نیاز برای توسعه شهر را از محل اخذ عوارض و درآمد حاصل از سفر گردشگران تأمین می کنند و ما نیز در کشورمان باید این شرایط را مهیا کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری فارس » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1