گردشگران، از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیک ترند

18 دسامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/2o6ia

گردشگران، از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیک ترند
yomadic.com
یک گردشگر خارجی در ایران

موسسه آمریکایی بیزینس اینسایدر، نام #ایران را در میان 50 مقصد دیدنی برای #سفر در سال 2017 معرفی کرد.

برای ما ساکنان خاورمیانه که بر ملتهب ترین منطقه جهان قدم می گذاریم، امنیت کلید واژه ای است که همیشه حضوری پررنگ در جغرافیای زندگی مان داشته است. هرچند عروس این مهد تمدن، چند وقتی است که درگیر جنگ های خونین شده و دیگر کشورهایش، اسیر تروریست های سیاهپوش. استانبول شهر توریست ها و رنگ ها، هرروز صدای انفجاری را در گوشه و کنارش تجربه می کند و آتشی که دامن کشورهای اروپایی را گرفته بود، اکنون زبانه هایش به همه جا سرک کشیده است.

امنیت پاشنه آشیلی شده است که ضرر جبران ناپذیری را به صنعت گردشگری در جهان زده و باید قبول کرد حالا در سبد جهانی گردشگری، گردشگران عاید کشورهایی خواهند شد که علاوه بر بسترهای فرهنگی و طبیعی، امنیت و خدمات را به بهترین شکل موجود عرضه کنند.

تمامی این اتفاقات در حالی در جهان شکل گرفته که ایران، با روی کار آمدن دولت حسن روحانی، بار دیگر حضور خود را در عرصه های جهانی پررنگ کرده و به لطف فضای امن داخلی، آرام آرام به مقصد امن، مطمئن و پررمز و رازی برای گردشگران تبدیل شده است. این موضوع به حدی چشمگیر بوده که هفته گذشته موسسه آمریکایی بیزینس اینسایدر، نام ایران را در میان 50 مقصد دیدنی برای سفر در سال 2017 معرفی کرده و از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از امن ترین کشورها در خاورمیانه نام برده است.

این وب سایت در گزارش خود دلایل این امر را در بهبود نسبی روابط ایران و غرب و نیز انگیزه کاوش در یک مقصد توریستی کمتر شناخته شده با تعداد محدودی مسافر دانسته است. این گزارش در ادامه، پا را فراتر گذاشته و به این نکته اشاره کرده که با برقراری پروازهای مستقیم از اروپا به تهران، هجوم گردشگران و توریست ها به ایران بیشتر نیز شده است.

در سال های اخیر و به خصوص پس از برجام، از این قبیل گزارش ها در رسانه های معتبر جهانی، کم منتشر نشده و آنچه مسلم بوده، این است که صنعت گردشگری ایران تا رسیدن به نقطه اوج خود، راه اندکی دارد و تنها کمی درایت، خلاقیت و هوشمندی کافیست تا آن را به مقصد مطلوب، نزدیک تر کند. حالا که شرایط برای احیای این صنعت در کشور مهیا (و شاید محیا) شده است، باید به مدیریت جدید گردشگری کشور گفت که این گوی و این میدان، گردشگران، از آنچه که در آینه می بینید به شما نزدیک

« دنیای سفر » این نوشته را از « روزنامه اعتماد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1