7 دسامبر 2019 - 05:20

فارس می تواند در حوزه غذا برند تجاری و اقتصادی کشور شود

18 دسامبر 2016 - 08:40 dsfr.ir/rq8vc

فارس می تواند در حوزه غذا برند تجاری و اقتصادی کشور شود
سمیرا زارع
جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری در شیراز

مدیرکل #بازاریابی و #تبلیغات #گردشگری کشور گفت: هر #گردشگر 150 تا 200 دلار در #سفر به #ایران در حوزه خوراک هزینه می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، علی باقر نعمتی در مراسم افتتاحیه سفره ایرانی فرهنگی گردشگری در شیراز گفت: با توجه به این رقم مذکور هزینه می شود جا دارد گردشگران از غذاهای محلی و خوراک های سنتی بیشتر بهره ببرند، چرا که گردشگران خارجی در سفر به ایران به دنبال فست فود نیستند.

به گفته وی، گردشگران خارجی در سفر به ایران به دنبال آشنایی با فرهنگ، تاریخ، پوشش و غذاهای محلی هستند.

نعمتی ادامه داد: گردشگری صنعتی پویا و پر شتاب است و سهم مهمی از اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده و بیش از 7 هزار میلیارد در جهان درامدزایی می کند. همواره صنعت گردشگری در نظام اقتصادی دنیا مورد توجه قرار گرفته و کشور ما از ظرفیت های گسترده در این حوزه برخوردار است که توسعه درآمد کشور را به دنبال دارد.

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات کشور گفت: تنوع قومی کشور که فرهنگ و غذای متنوع دارند برای گردشگر خارجی ارزشمند و قابل توجه است. اگر می خواهیم گردشگری موتور توسعه و تحول و پیشرفت کشور باشد باید آن را جدی بگیریم.

نعمتی در خصوص جشنواره سفره ایرانی فرهنگی گردشگری گفت: با توجه به اینکه فارس به همراه استان های گیلان و آذربایجان در حوزه غذا و خوراک جزء استان های غنی به حساب می آیند می توانند در این حوزه یک برند اقتصادی و تجاری برای کسب درآمد بیشتر در کشور شود.

در حاشیه این جشنواره، رقص های سنتی و محلی توسط استان های شرکت کننده در جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری نیز برگزار شد، که مورد استقبال مردم و مسئولین قرار گرفت.

گفتنی است؛ جشنواره سفره ایرانی فرهنگ گردشگری از تاریخ 25 تا 27 آذرماه در باغ ملی شیراز برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1