22 اکتبر 2019 - 12:01
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد

18 دسامبر 2016 - 08:00 dsfr.ir/ku8nd

اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد
میراث آریا
زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: متاسفانه فروش صنایع دستی در کشور محدود بوده و به زنجیره ای از ثروت تبدیل نشده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، زهرا احمدی پور ظهر دیروز در نشست با فعالان، سرمایه گذاران و بهره برداران بخش خصوصی حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید فضای مناسبی را برای کار در کشور ایجاد کرده است، عنوان کرد: اولویت هایی در اسناد بالادستی برای حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش بینی شده که در کنار آن سیاست های اقتصاد مقاومتی را داریم که بر مقاوم سازی اقتصاد داخلی کشور تاکید دارد.

وی با بیان اینکه صنایع دستی به عنوان سرمایه برای توسعه کشور در نظر گرفته شده است، افزود: متاسفانه فروش صنایع دستی در کشور محدود بوده و به زنجیره ای از ثروت تبدیل نشده است.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: یکی از اولویت های اقتصاد مقاومتی این است که فروشگاه های زنجیره ای برای عرضه و فروش صنایع دستی در کشور ایجاد شود و امروز در مراکز استان ها تعداد فروشگاه های صنایع دستی بسیار محدود است.

احمدی پور با تاکید بر اینکه در طراحی هتل ها باید از صنایع دستی هر منطقه استفاده و محل فروش صنایع دستی در آنها ایجاد شود، تصریح کرد: این موارد را باید به اولویت تبدیل کنیم و اگر تولید و فروش صنایع دستی به زنجیره ثروت تبدیل شود، سرمایه ای برای هر استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه اولویت گردشگری هرمزگان باید گردشگری ساحلی باشد، خاطرنشان کرد: طبق اولویت بندی ها ما وظیفه داریم برای این استان تسهیل گری کنیم و اولویت ما بر این است که تنوع مکانی برای گردشگری در کشور داشته باشیم.

معاون رییس جمهور اظهار کرد: باید ذائقه گردشگران را در گردشگری داخلی مدیریت کنیم و در این راستا نیاز است به مردم بسته های سفر ارائه کنیم تا هر کسی به فراخور علاقه مندی های خود مقصدی را برای گردشکری انتخاب کند. بسته های سفر می تواند گردشگری داخلی را فعال کند و با گردشگری داخلی می توانیم فرهنگ و اصالت خود را حفظ کنیم و بر این اساس نیازمند برنامه ای جامع برای گردشگری هستیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1