استقبال ایرلاین های ایرانی از سوخو 100 روسی

15 دسامبر 2016 - 13:20 dsfr.ir/7k62p

استقبال ایرلاین های ایرانی از سوخو 100 روسی
sukhoi.org
هواپیمای سوخو سوپرچت 100

طی یک نمایش هوایی، شرکت #سوخو به معرفی هواپیمای #سوپرجت 100 پرداخت و اغلب #ایرلاین ها به این محصول روسی، روی خوش نشان دادند.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از استقبال ایرلاین های ایرانی از هواپیمای سوخوسوپر جت 100 خبر داد.

اسعدی سامانی گفت: روز گذشته شرکت سوخو، به معرفی یکی از محصولاتش (سوپرجت 100) پرداخت و پس از آن اغلب ایرلاین ها به این محصول روسی، روی خوش نشان دادند.

وی ادامه داد: در نمایش هوایی دیروز یک فروند سوخو 100، دو پرواز در مقابل نمایندگان شرکت های هوایی ایرانی انجام داد و پس از آن گفت و گوهایی میان نمایندگان سوخو با ایرلاین های ایرانی انجام شد.

به گفته دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، در مذاکرات و رایزنی های انجام شده میان نمایندگان سوخو و شرکت های هواپیمایی قرار شد تا شرایط خرید، امتیازات و همچنین ویژگی های این هواپیما مورد تحلیل و بررسی قرارگیرد.

سامانی اظهار داشت: اغلب شرکت های هواپیمایی و همچنین شرکت های درحال تاسیس، علاقه مند به انجام مذاکره و خرید این محصول بودند.

این مقام مسئول بیان کرد: براساس برنامه قرار شد مطالعات و بررسی های بیشتری از سوی شرکت های هواپیمایی انجام بگیرد و پس از آن تصمیماتی درباره خرید سوخوسوپرجت 100 انجام شود.

روسیه برنامه فروش حدود 100 فروند هواپیمای سوخو سوپر جت یکصد نفره به ایران را در دستور کار قرار داده است که می تواند به تولید این محصول به صورت مشترک در ایران منجر شود؛ در همین ارتباط دیروز و در جریان نشست کمیسیون مشترک همکاری های ایران و روسیه در تهران، وزیر انرژی روسیه هدف از پیشنهاد فروش سوخو 100 به ایران را افزایش روابط اقتصادی و تجاری دوجانبه اعلام کرد.

سوخو 100 یک هواپیمای مسافربری جت منطقه ای با ظرفیتی بین 75 تا 95 صندلی است که شرکت روسی از سال 2000 طرح ساخت مشترک آن را با غرب کلید زد و از سال 2008 نیز وارد سفرهای هوایی در جهان شد، باتوجه به آنکه ظرفیت این هواپیما 100 نفره است اغلب شرکت های هواپیمایی ایرانی می توانند این هواپیما را خریداری کنند، چون این هواپیما از نظر تعداد صندلی، گزینه مناسبی برای تمامی شرکت هاست.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 16 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1