14 نوامبر 2019 - 10:44
رئیس جامعه هتلداران تصریح کرد

اقدامات لازم برای جلب سرمایه گذار هتل سازی

14 دسامبر 2016 - 15:00 dsfr.ir/mc8t9

اقدامات لازم برای جلب سرمایه گذار هتل سازی
itkak.com
اتاق یک هتل استاندارد

ایجاد مشوق هایی مثل واگذاری زمین با قیمت مناسب و آزادسازی نرخ #اقامت 2 اقدام لازم برای حمایت و جلب سرمایه گذار در عرصه #هتل سازی هستند.

"رئیس جامعه هتلداران ایران"

رئیس جامعه هتلداران ایران در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت: «در تهران تقاضا برای ساخت هتل زیاد است، اما از بس که زمین با نرخ گران فروخته می شود و عوارض شهرداری بالا است، سرمایه گذاران نمی توانند در این شهر هتل 4 و 5 ستاره تاپ بسازند؛ در حالی که الان وقت حمایت از سرمایه گذار است.»

جمشید حمزه زاده گفت: «در واقع استقبال به نسبت گذشته زیاد شده، اما مشکلات زیربنایی آنقدر زیاد است که بیشتر سرمایه گذاران از همان ابتدای کار با چالش های بسیاری مواجه می شوند.»

او همچنین با انتقاد از ساخت هتل بدون نیازسنجی در مناطق مختلف اظهار کرد: «هرگونه احداث هتل باید به مطالعات نیازسنجی مشروط شود. واقعیت آن است که ما در هر نقطه ای از ایران به هتل های 4 و 5 ستاره یا حتی اقامتگاهی در سطح هتل نیاز نداریم، اما به نظر می رسد این فاکتور مهم جدی گرفته نمی شود.»

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: «وضعیت به گونه ای شده که با هر درخواستی برای ساخت هتل موافقت می شود؛ بدون آنکه به سرمایه گذاری جهت داده شود. مصداق ملموس این شرایط، مشهد است که بدون نیازسنجی، هتل سازی به شکل انبوه در حال اتفاق است و حتما در آینده نزدیک این شهر را دچار مشکل می کند.»

حمزه زاده تاکید کرد: «در دنیا هر نوع توسعه ای بر مبنای مطالعه صورت می گیرد. اگر بنا بر توسعه بی رویه باشد که اخلال ایجاد خواهد شد. این موضوعی نیست که از آن غافل شویم و باید توجه جدی تری صورت گیرد.»

این هتلدار البته در دسترس نبودن اطلاعات هتل هایی که گفته شده به بهره برداری رسیده اند، را نیز مورد نقد قرار داد و افزود: «آمار هتل های بهره برداری شده مستند نیست. برای همین از اداره های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها درخواست شده اطلاعات این هتل های تازه تاسیس را به صورت فهرست شده ارائه کنند تا در دسترس دیگران قرار گیرد.»

رئیس جامعه هتلداران ایران یادآور شد: «ما انتظار داریم وقتی مسوولان آماری را عمومی اعلام می کنند، اطلاعات جزئی تر آن را نیز در دسترس قرار دهند تا ابهامی پیش نیاید.»

براساس این خبر، پیش از این معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرده بود که در سه سال و نیم گذشته 30 هتل در کشور به بهره برداری رسیده و امسال هم 15 هتل دیگر به چرخه خدمات اقامتی اضافه می شود و 125 هتل دیگر هم درحال آماده سازی و ساخت است. او قبلا نیز گفته بود که 175 هتل 4 و 5 ستاره با پیشرفت فیزیکی 20 تا 80 درصد در حال ساخت است که تا پایان سال 1396، 65 واحد آن به بهره برداری می رسد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1