18 اکتبر 2019 - 14:39
معاون رئیس جمهور در نشست بانوان فعال حوزه صنایع دستی و گردشگری:

توسعه پایدار در کشور با حضور زنان تحقق می یابد

14 دسامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/kr6lz

توسعه پایدار در کشور با حضور زنان تحقق می یابد
میراث آریا
زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

معاون رئیس جمهور با اشاره به اهمیت جایگاه و نقشه #زنان در #توسعه کشور گفت: #توسعه #پایدار در کشور با حضور زنان تحقق می یابد.

به گزارش میراث آریا، دکتر زهرا احمدی پور در نشست بانوان فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه باید در برنامه ریزی ها بندهایی برای حضور و فعالیت هرچه بهتر زنان در جامعه در نظر گرفته شود افزود: چرا که اعتقاد داریم حضور زنان باعث تحقق توسعه پایدار در جامعه می شود.

در این نشست که حدود 150 نفر از بانوان فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری به همراه معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی و تعدادی از مدیران کل و مشاوران این سازمان حضور داشتند، دکتراحمدی پور با بیان اینکه بسیار خوشحال هستم که در جمع بانوان فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری حضور دارم افزود: زمانی که دهه 70 به نام زن و توسعه نامگذاری شد در دنیا این نگرانی به وجود آمد که آیا زنان می توانند با این نامگذاری همراهی کنند و مشارکت و فعالیت مناسب و مثمر ثمر در بخش های مختلف جامعه داشته باشند که با تلاش ها و حضور چشمگیر زنان در حوزه های مختلف جامعه، دنیا شاهد این بود که تا قبل از پایان قرن بیستم و خیلی زودتر از آنچه تصور می شد زنان امروزه نقش و جایگاه ارزشمندی در سطوح مختلف جامعه دارند.

وی اظهار داشت: این که زنان وارد چرخه مدیریت شوند مهم است اما خواسته و هدف مطلوب این است که زنان چقدر در کسب توانایی موفق بوده اند و چه نقشی در تولید ثروت در جامعه داشته اند که امروز شاهد گردهمایی و نشست بانوانی هستیم که در تولید ثروت نقش مهمی را ایفا کرده اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: یکی از مسائلی که بانوان باید به آن توجه کنند، تمرین برای در کنار هم بودن، پرهیز از رفتارهای انفرادی و عدم انسجام است که برای همین مسئله باید در سرنوشت یکدیگر مداخله کنیم تا این توانمندی را از طریق هم افزایی فراهم کنیم.

دکتر احمدی پور در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ایران کشور تنوع است، از تنوع اقلیمی گرفته تا تنوع قومیتی و فرهنگی که این تنوع نه یک تهدید بلکه یک فرصت است که نباید به راحتی از کنار آن گذشت و باید این تهدید را از راه هنر به فرصت تبدیل کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: بانوان در جامعه دارای جایگاه مهم و ارزشمندی هستند و توجه به این جایگاه باید دربرنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد.

در این نشست هم چنین سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در سخنانی با اشاره به اهمیت جایگاه و نقش زنان در توسعه کشور گفت: زنان با توجه به توانمندی هایی که درعرصه های مختلف فرهنگی، هنری، اجتماعی و اقتصادی دارند باید فعالیت پررنگ تری در برنامه ریزی ها داشته باشند.

وی گفت: خوشبختانه در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بستر مناسبی برای فعالیت بانوان فراهم شده که تشکیل انجمن بانوان فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری و نیز فعالیت های آنان در این حوزه نشان دهنده این مسئله است.

وی با بیان اینکه بانوان فعال در هرسه حوزه ماموریتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را شناسایی کرده ایم افزود: بانوان باید برای بهتر دیده شدن تلاش کنند و فعالیت های خود را افزایش دهند.

شیرکوند خاطرنشان کرد: فعالیت بانوان باید افزایش یابد چراکه فعالیت های آنان متفاوت است و چون این تفاوت وجود دارد باید به رسمیت شناخته شود.

در این نشست هم چنین مسئولان و اعضاء انجمن بانوان فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پیرامون فعالیت این انجمن و نقش و جایگاه بانوان در سطوح مختلف جامعه پرداختند.

در پایان این نشست هم چنین دکتر احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نمایشگاه صنایع دستی تولیدی بانوان عضو این انجمن بازدید و ضمن تحسین این محصولات تولیدی بر حضور و فعالیت هرچه بیشتر بانوان تاکید کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1