رییس جامعه تورگردانان:

تقاضای سفر به ایران بالاست، مشکل اقامت داریم

13 دسامبر 2016 - 13:30 dsfr.ir/8r165

تقاضای سفر به ایران بالاست، مشکل اقامت داریم
faradeed.ir
گردشگران خارجی

تعداد #گردشگران ورودی به کشور افزایش یافته است و پیش بینی می شود تعداد گردشگران خارجی تا پایان سال 12 درصد رشد داشته باشد.

"رییس جامعه تورگردانان"

ابراهیم پورفرج با اشاره به اینکه گردشگران زیادی تمایل سفر به ایران را دارند اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون ورود گردشگران خارجی به کشور 12 درصد رشد را تجربه کرده و تعداد آنها از 5 میلیون گردشگر عبور کرده است و پیش بینی می شود تا پایان سال تعداد آنها به بیش از 5 میلیون و 300 هزارگردشگر برسد. اما متاسفانه امکانات کشور از جمله هتل ها جوابگوی گردشگران نیست و باید برای اقامت آنها فکری شود.

وی تاکید کرد که اگر امکانات کشور برای ورود گردشگران فراهم بود هم اینک باید روی رقم های 8-9 میلیون گردشگر صحبت می شد.

به گفته پورفرج از آن جایی که تقاضای سفر به ایران بالاست باید زمینه ای را فراهم کنیم تا بتوانیم به آن ها خدمات ارائه دهیم اما همین هتل های موجود هم گاهی در فصل های پر توریست از سوی دستگاه های دیگر برای برگزاری همایش و سمینار رزرو می شود.

وی افزود: بهترین فصل آمدن توریست در کشور فصل بهار و پاییز است اما برخی از وزارتخانه ها از جمله وزارت نفت در این فصل ها با رزرو اتاق ها برای مهمان هایشان عملا این ظرفیت را اشغال می کنند، البته ما مشکلی با برگزاری همایش و سیمنارهای تخصصی نداریم اما بهتر است برگزاری این مراسم در فصل تابستان و زمستان صورت گیرد تا تداخلی با ماه های اوج ورود توریست به کشور نداشته باشد.

رییس جامعه تورگردانان در پاسخ به این پرسش که درآمد حاصل از ورود هر توریست به کشور چقدر است گفت: هزار و 700 دلار درآمد حاصل از ورود هر گردشگر خارجی به کشور است که درآمد امروز ماست اما اگر محدودیت های استفاده از مستر کارت و ویزا کارت برداشته شود این درآمد می تواند 40 تا 50 درصد افزایش یابد، چرا که گردشگر هم اکنون با پول توجیبی خود وارد کشور می شود و نمی تواند از کارت های اعتباری خود استفاه کند و اگر این محدودیت ها برداشته شود درآمد حاصل از ورود گردشگر افزایش می یابد.

رئیس جامعه تورگردانان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری و کسب درآمد از این محل گفت: فروش 100 بشکه نفت به اندازه درآمدی که یک گردشگر برای کشور حاصل می کند منفعت ندارد. ما می خواهیم که کشور را از درآمد تک محصولی نجات دهیم، بنابراین از وزارت نفت هم می خواهیم تا در فصل اوج گردشگری همایش بین المللی برگزار نکند تا هتل ها اشغال نشود چرا که همایش ها می تواند در فصل خلوت که گردشگر هم نمی آید برگزار شود، در این صورت هتل ها کل سال تکمیل ظرفیت شده اند و این درآمد از هر دو بخش حاصل خواهد شد. اگر همین یک مشکل برطرف شود، حتما مشکلات دیگر نیز در پی آن برطرف خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1