نقش صنایع دستی در ثبات اقتصادی

13 دسامبر 2016 - 10:50 dsfr.ir/hr1hj

نقش صنایع دستی در ثبات اقتصادی
میراث آریا
گردهمایی دانش آموختگان و دانشجویان صنایع دستی با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری

تمام چارچوبهایی که در سیاست #اقتصاد مقاومتی نظیر درون زا بودن، #توسعه #پایدار و مقاوم کردن اقتصاد روی آنها تاکید شده، در صنایع دستی متمرکز است.

"معاون رئیس جمهوری"

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، زهرا احمدی پور در گردهمایی ملی دانش آموختگان و دانشجویان صنایع دستی و رشته های مرتبط در دانشگاه الزهرا افزود: «با توجه به ظرفیت هایی که برای توسعه در کشور داریم، می توان گفت که توسعه از مسیر صنایع دستی فراهم می شود. این مساله در بلندمدت نیز در سیاست های کلان کشور جای خود را باز خواهد کرد.»

به باور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با توجه به محدودیت های زیست محیطی و مشکلاتی که در زمینه زیرساخت های صنعتی بزرگ برای کشور به وجود آمده است، صنایع دستی می تواند کشور را به یک ثبات اقتصادی برساند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: «می توان بین تولیدکنندگان صنایع دستی و تولید کنندگان بزرگ در کشور ارتباط برقرار کرد. حتی برندهای بزرگ می توانند محصولاتی را تولید کنند که با استفاده از خلاقیت و ایده فعالان صنایع دستی باشد. سرانجام نتیجه این همفکری می تواند به تولید محصول فرهنگی تر منجر شود.»

احمدی پور با تاکید بر اینکه فعالان حوزه صنایع دستی می توانند این مساله را به عنوان یک راهبرد مد نظر قرار دهند، ادامه داد: «این مساله یک اولویت برای من و سازمان میراث فرهنگی است. برای رسیدن به این اهداف نیازمند کمک فعالان حوزه صنایع دستی هستیم تا بتوانیم هسته هایی را شکل دهیم و از ظرفیت های موجود در بخش های مختلف صنایع دستی استفاده کنیم؛ روندی که علاوه بر تولید ثروت برای کشور، منجر به تغییرات جدی در فرهنگ و سبک زندگی ما خواهد شد.»

در این مراسم همچنین از 8 نفر از دانش آموختگان موفق حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1