13 دسامبر 2019 - 11:19

امنیت اقتصادی تاکسیرانان زیر چرخ مسافربرهای شخصی

13 دسامبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/910bx

امنیت اقتصادی تاکسیرانان زیر چرخ مسافربرهای شخصی
جام جم
مسافربرهای شخصی در سطح شهر تهران

چندی است مسافربرهای شخصی بدون هیچ پشتوانه هویتی و قانونی در خیابانهای شهر جولان می دهند و مشکلاتی را برای درآمد تاکسیرانان بوجود آورده اند.

میثم مظفر مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در گفتگوی تلویزیونی با برنامه در شهر در خصوص مشکلات ایجاد شده برای تاکسیرانان تهرانی توسط مسافربرهای شخصی، ضمن انتقاد جدی به مسئولین و مراجع ذیربط در خصوص عدم برخورد با این معضل عنوان کرد: هیچ یک از منابع قانون گذاری اجازه فعالیت به مسافربرهای شخصی را در سطح شهرها نمی دهند.

وی در ادامه افزود: مصوباتی در هیات وزیران و مجلس شورای اسلامی وجود دارد که وظیفه حمل و نقل درون شهری را صرفا بر عهده شهرداری ها گذاشته اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ضمن غیرقانونی دانستن فعالیت مسافربرهای شخصی از وزارت کشور و پلیس خواست تا با آنها برخورد کنند،که متاسفانه به نظر می رسد به اقتضاعات و مصالحی، این برخورد جدی تابحال صورت نگرفته است.

مظفر ادامه داد: یک مسافربر شخصی هویت مشخص ثبت شده ای ندارد و بالعکس تاکسیران زمانی که مجوز می گیرد از عدم اعتیاد، عدم سوءپیشینه کیفری، آدرس منزل و مسایل هویتی و شناسنامه ایی آن فرد کاملا ثبت می شود و دسترسی سریع به اطلاعات تاکسیرانان وجود دارد و اگر شکایتی از عملکرد تاکسیران وجود داشته باشد محکمه هیأت انضباطی تاکسیرانی وجود دارد.

وی گفت: مسافربر های شخصی از یک سو امنیت اجتماعی مسافران و شهروندان را به خطر انداخته و از سوی دیگر امنیت اقتصادی تاکسیرانان را به چالش کشیده اند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در پایان عنوان کرد: بخش زیادی از ترافیک، آلودگی هوا و هرج و مرج ترافیکی شهر مربوط به مسافربرهای شخصی است که این روزها پلاک های شهرستان نیز به آنها اضافه شده و بدون هیچ پشتوانه قانونی، کنترل و نظارت و هویت مشخص در شهر فعالیت می کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « سازمان تاکسیرانی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1