8 دسامبر 2019 - 00:46

سفری به دیواره های برفی کوهرنگ

17 مارس 2017 - 09:00 dsfr.ir/c28on

سفری به دیواره های برفی کوهرنگ
کارناوال
تالاب بین المللی چغاخور چهارمحال بختیاری

چشم انداز زیبا و منحصر به فرد همزمان با بارش برف و سرمای شدید در فصل #زمستان مهم ترین شاخصه های جاذبه های گردشری #چهارمحال و #بختیاری هستند.

"مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری"

بهمن عسگری سوادجانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، تالاب چغاخور، آبشار شیخ علیخان، دیواره های برفی بخش موگویی شهرستان کوهرنگ، مناظر طبیعی رشته کوه های زاگرس با قلل بلند زردکوه و یخچال های دائمی، رودخانه های دائمی پر آب و امکان رفتینگ و مناطق کوهستانی استان را جاذبه های گردشگری چهارمحال و بختیاری در فصل زمستان برشمرد.

وی مهاجرت پرندگان به تالاب های گندمان و چغاخور، کانون های ورزش های زمستانی نظیر پیست های اسکی کوهرنگ، بارده، شیخ علیخان و مناطق خوش آب و هوا نظیر کارون 4 را به عنوان دیگر مناطق گردشگری زمستانی استان معرفی کرد.

عسگری به اقدامات صورت گرفته برای گردشگران در فصل زمستان اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره های زمستانی شهر برفی، تخفیف 50 درصد در باشگاه های رفتنیگ و برگزاری مسابقات اسکی از مهم ترین این برنامه ها است.

به گفته وی، ارائه تخفیف تا سقف 50 درصدی مراکز اقامتی اعم از هتل ها، مهمانسراها و خانه های مسافر استان برای تورهای گروهی بالای 25 نفر به استان معرفی شده توسط اداره کل از دیگر اقدامات انجام شده برای جذب گردشگر در فصل زمستان به چهارمحال و بختیاری است.

عسگری با اشاره به اینکه آمار مسافران ورودی از طریق اطلاعات مراکز اقامتی عمومی اخذ می شود، اظهار کرد: سیستم آمارگیری دقیق در سایر مراکز وجود ندارد، همچنین تعداد مسافرین ورودی طبق آمار پایانه ها برآورد می شود.

وی تاکید کرد: در حال حاضر پتانسیل موجود گردشگری زمستانی استان در حد متوسط است ولی با برنامه ریزی و تامین اعتبار لازم و تهیه زیر ساخت ها می توان استان چهار محال و بختیاری را به عنوان یکی از استان های گردشگر پذیر در فصل زمستان معرفی کرد.

عسگری از کمبود زیرساخت ها به عنوان مهم ترین مشکل و دغدغه گردشگری استان در فصل زمستان یاد کرد و افزود: آنچه در این بین مورد توجه بیشتر است کمبود امکانات رفاهی و تفریحی در پیست های استان و امکاناتی است که در اختیار علاقه مندان به این رشته قرار می گیرد.

وی همچنین نقش میراث فرهنگی و گردشگری در شناسایی و جذب گردشگران به استان را معرفی و اطلاع رسانی، هدایت سرمایه گذاران به این حوزه، هماهنگی واحدهای مرتبط با سفر و مشوقهای قانونی (معافیت مالیاتی و تعرفه های صنفی) و اقدامات حمایتی از بخش های گردشگری استان دانست.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان، زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش های پذیرایی، اقامتی، اردو گاه های تفریحی، مراکز سرگرمی وتفریحی، دهکده های گردشگری برای تأمین رفاه و جاذبه گردشگری در چهارمحال و بختیاری وجود دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1