31 می 2020 - 03:50

تلاش برای کاهش مشکلات بانوان صنعت هوانوردی

11 دسامبر 2016 - 14:40 dsfr.ir/iy9jj

تلاش برای کاهش مشکلات بانوان صنعت هوانوردی
cao.ir
نشست اعضای فراكسيون زنان مجلس شورای اسلامی و بانوان شاغل در صنعت هوانوردی با رئيس سازمان هواپیمایی كشوری

جلسه اعضای فراكسیون زنان مجلس شورای اسلامی، #بانوان شاغل در #صنعت #هوانوردی با حضور رئیس #سازمان #هواپیمایی كشوری تشكیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، علی عابدزاده در این نشست گفت: علی رغم وجود تحریم های طولانی مدت علیه کشورمان اما توانستیم با کمک تمامی متخصصان و همکاران مان این صنعت را حفظ و تمامی استانداردهای بین الملل را رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه ظرف یک سال اخیر توانستیم بسیاری از مسائل و مشکلات که عامل جدی عقب ماندگی صنعت بود را مرتفع کنیم افزود: به طور حتم گام های موثری را در آینده نزدیک طی خواهیم کرد و در تلاش هستیم مشکلات نیروی انسانی به ویژه بانوان شاغل در این صنعت را به حداقل برسانیم چرا که با توجه به کیفیت فعالیت خانم های کروی پرواز در هواپیماها، بسیاری از شرکت های هواپیمایی از این قشر استقبال می کنند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در ادامه بیان کرد: بی شک حمایت و همراهی دستگاه ها می تواند در رسیدن به اهداف بسیار موثر باشد.

فاطمه سعیدی عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: تا به امروز ما صنعت هوانوردی را مردانه تصور می کردیم اما با حضور در این جمع می بینیم که بانوان شاغل در صنعت هوانوردی همه جوان و توانمند هستند و این باعث افتخار ماست.

وی افزود: حضور بانوان در این صنعت به ویژه در بخش های فنی- مهندسی نه تنها تعدادشان کم نیست بلکه در کارهای مدیریتی نیز حضوری فعال و چشمگیر دارند.

سعیدی تصریح کرد: صنعت هوانوردی بیش از سایر بخش ها متحمل فشارهای ناشی از تحریم بوده است به همین دلیل مدیریت این بخش قابل تقدیر است.

فاطمه ذوالقدر؛ نماینده مردم تهران نیز با اشاره به توانمندی زنان شاغل در این صنعت خاطرنشان کرد: می خواهیم تعامل بین مجلس شورای اسلامی و شما بیش از پیش وجود داشته باشد تا بتوانیم مشکلات و معضلات این صنعت را حل کنیم. مطمئنا در یک تعامل با صنعت هوایی کشور بسیاری از این معضلات حل خواهد شد و یکی از این موارد ساماندهی نیروی انسانی بویژه بانوان شاغل در این صنعت است.

تاج الدینی؛ عضو دیگر فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با توجه به اینکه در این دوره از مجلس شورای اسلامی حضور بانوان بیشتر از گذشته است لازم است امروز نگاه مان را به جامعه زنان تغییر دهیم و جامعه زنان انتظار دارد از حق و حقوق آنان دفاع کنیم.

طیبه سیاووشی نایب رئیس اول فراکسیون زنان مجلس گفت: بسیار خوشحالم در جمعی هستم که زنان شجاع و جسوری توانسته اند به رغم شرایط ناهموار شرایط اجتماعی و فرهنگی به شغلی دسترسی پیدا کنند که عرصه مردانه محسوب می شود.

وی اظهار امیدواری کرد با حضور در این جمع بتوانیم مسائل و مطالبات این جمع تلاشگر را پیگیری کنیم.

در ادامه این نشست دکتر عرفانیان مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بانوان را عنوان کردند. در پایان شهناز علی بابایی مشاور امور بانوان سازمان هواپیمایی کشوری نیز گزارشی کوتاه از فعالیت های انجام شده با توجه به طرح ها و برنامه های سازمان ارائه کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1