26 می 2020 - 22:24

خروج استان همدان از فصلی بودن گردشگری

11 دسامبر 2016 - 14:00 dsfr.ir/mo0bk

خروج استان همدان از فصلی بودن گردشگری
میثم رودکی / دنیای سفر
میدان امام همدان

اولویت اداره کل #میراث #فرهنگی، صنایع دستی و #گردشگری استان #همدان خروج از فصلی بودن گردشگری است.

"معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان"

علی خاکسار در گفت و گو با ایسنا، با اشاره برگزار نشدن جشنواره های زمستانی در سال های گذشته بیان کرد: سال های گذشته به علت نبود اعتبارات مالی جشنواره برگزار نشد اما برنامه ریزی برای استفاده بهتر و مطلوب تر از ظرفیت زمستان و زیبایی های این فصل برای گردشگری انجام شده و امیدواریم بتوانیم با این برنامه ریزی از رکود خارج شویم.

وی به راه های ترغیب و تشویق گردشگر اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره باید به گونه ای باشد که گردشگران برای سفر به همدان تمایل داشته باشند و ترغیب شوند و از تخصیص تخفیف ها و مزایای جشنواره استفاده کنند.

خاکسار ادامه داد: اگر غیر از این باشد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی گردشگری متقبل هزینه می شود و این در حالیست که برای رونق گردشگری باید به گونه ای عمل شود تا گردشگر در استان هزینه کند و ما به عنوان دولت برای اطلاع رسانی و تبلیغات هزینه کنیم.

وی به تصویب برگزاری جشن شب یلدا در کارگروه گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: امسال برای برگزاری جشن اختصاصی برای شب یلدا در اول زمستان و برنامه ای برای بهمن ماه، تقاضای یکی از شرکت های خصوصی در کارگروه گردشگری مطرح شد و به تصویب رسید.

خاکسار اظهار امیدواری کرد: در حال حاضر با وجود مصوبه کارگروه گردشگری در اجرای طرح جشنواره زمستانی، شرکت شهرک ها هنوز موافقت خود را اعلام نکرده است اما امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط به مرحله اجرا برسد.

وی با تأکید بر ایجاد ظرفیت های گردشگری عنوان کرد: باید یکسری ظرفیت ها مانند برنامه های جنبی، جشنواره ها، کنسرت، ورزش های زمستانی و برنامه های دیگر متناسب با فصل ایجاد کنیم.

خاکسار به نقش مراکز اقامتی و خرید اشاره کرد و گفت: مراکز خرید و اقامتی با درنظر گرفتن تخفیف ها و سیاست های تشویقی برای گردشگرانی که همدان را مقصد قرار می دهند، نقش موثری در جذب گردشگر خواهند داشت.

معاون گردشگری استان با تأکید بر نقش نظارتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان ادامه داد: در بحث نظارت بر تأسیسات گردشگری مانند هتل ها، مهمان پذیرها و دفاتر سال 93 در کشور مقام سوم را کسب کرده و سال گذشته هم رتبه برتر را حفظ کردیم.

وی با اعلام آمادگی استان در پذیرش گردشگران یادآور شد: متولی اصلی سفر در استان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و با توجه به رکود گردشگری در فصل سرما تمامی تأسیسات گردشگری با روی باز آمادگی پذیرش میهمانان عبوری و مقصد همدان را دارند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1