3 اکتبر 2021 - 12:32
معاون صنایع دستی تاکید کرد

پتانسیل مناطق آزاد در عرضه صنایع دستی کشور

11 دسامبر 2016 - 10:30 dsfr.ir/d89he

نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر کیش

مناطق آزاد به دلیل شرایط مطلوب #اقتصادی و قوانین تسهیل کننده در زمینه تولید و انجام فعالیت های اقتصادی، یکی از بهترین بسترهای عرضه صنایع دستی به شمار می روند.

"معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

به گزارش «فرینا»، بهمن نامورمطلق در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر کیش اظهار کرد: «ساخت طلا در کشورمان یک هنر به شمار می رود که تاریخچه آن به سده های گذشته بازمی گردد. این هنر در حال حاضر در جهان با روش های ویژه صنعتی درهم آمیخته شده و بازار بزرگ و باارزشی را ایجاد کرده که گردش مالی بسیار بالایی دارد.»

به گفته وی، در حال حاضر سالانه ده ها نمایشگاه بزرگ طلا و جواهر در بیش از 25 کشور جهان برگزار می شود که عمده این نمایشگاه ها متمرکز بر جذب سرمایه های خارجی در این حوزه شده اند تا بتوانند سهم خود را از این بازار بزرگ در جهان افزایش دهند.

نامورمطلق اضافه کرد: «موقعیت کشور ما در منطقه به لحاظ قرارگیری در مجاورت با کانون های اصلی مصرف طلا موجب شده انگیزه برای حضور در این بازار در داخل کشورمان از سوی فعالان این بخش فراهم باشد، بنابراین باید در تعامل با فعالان و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان طلا در کشور شرایطی را فراهم کنیم تا بتوانیم در بازارهای منطقه حضور هرچه بهتر و بیشتری داشته باشیم.»

1