امامزاده صالح و موزه دارآباد، پرطرفدارترین مناطق گردشگری شمال پایتخت

11 آوریل 2015 - 21:00

پر بازدید کننده ترین ایستگاه های منطقه 2 ایستگاه نیاوران و دربند بود که به دلیل قرار گرفتن در دو نقطه پر تردد و خاص منطقه یک در ایام نوروز، بیشترین مراجعه کننده را داشته اند

شهردار منطقه یک تهران با بیان اینکه در نوروز 94 حدود یک میلیون گردشگر از جاذبه های شمال تهران بازدید کردند، گفت: در تعطیلات فروردین ماه امسال با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 11 ایستگاه اطلاع رسانی در شمال تهران مستقر شده بود.

مجتبی یزدانی  افزود:پر بازدید ترین مراکزی که در این ایام مورد توجه خاص شهروندان قرار گرفت شامل مراکز تاریخی و مذهبی از جمله امامزاده صالح (ع)، موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد ، ،بازار قدیم تجریش و مجموعه های کاخ موزه سعدآباد و نیاوران بود.

وی ادامه داد: در تعطیلات فروردین ماه امسال با برنامه ریزی های انجام شده 11 ایستگاه اطلاع رسانی در مجاورت کاخ نیاوران، ورودی شهرک شهید محلاتی، مرقد مطهر امامزاده صالح (ع) و امامزاده علی اکبر (ع) چیذر، موزه سینما، میدان شهید شهریاری اوین، چهار راه پارک وی، میدان دربند و قدس، جماران و موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد - مستقر شده بود.

یزدانی ادامه داد: پر بازدید کننده ترین ایستگاه های منطقه 2 ایستگاه نیاوران و دربند بود که به دلیل قرار گرفتن در دو نقطه پر تردد و خاص منطقه یک در ایام نوروز، بیشترین مراجعه کننده را داشته اند.

وی با اشاره به این که مرکز علوم و ستاره شناسی تهران نیز در ایام نوروز میزبان گردشگران بود ، گفت: بازدید کنندگان در این ایام علاوه بر رصد خورشید از تالارهای کهکشان راه شیری، ترازوهای فضایی، فیزیک، انرژی ،تفکر و... دیدن کردند.

شهردار منطقه یک تهران به احداث و راه اندازی بوستان جنگلی یاس در شمال تهران اشاره کرد و افزود: شهرداری تهران و منطقه یک و دیگر ارگانها و سازمانهای خدمات رسان با فعالیت شبانه روزی و آماده سازی بوستان جنگلی یاس این فضا را در 20 روز مهیا کردند و با استقرار دستگاه مخازن آب شرب، نیمکت پارکی، سطل زباله، سرویس بهداشتی، وسایل کامل ورزشی و بازی ،آسفالت معابر پارکی، تامین دستگاه پست برق وتامین روشنایی اصلی و فرعی پارک ، نصب آلاچیق و کباب پز، نمازخانه و پارکینگ استقرار خودرو امکانات رفاهی تکمیل شد.

وی در خصوص ایمن سازی تردد در این بوستان گفت: با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری این منطقه ایمن سازی مسیر بوستان و هدایت روان ترافیکی شهروندان در محدوده آن، با نصب هشت کیلومتر حفاظ ایمنی و 1150 عدد تابلو و اجرای 15 کیلومتر خط کشی محوری انجام شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1