رحمانی موحد در حاشیه برگزاری مراسم روز اکو:

پسابرجام، موقعیت استثنایی برای افزایش همکاری های ایران و اکو در حوزه گردشگری است

10 دسامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/fx27l

پسابرجام، موقعیت استثنایی برای افزایش همکاری های ایران و اکو در حوزه گردشگری است
مرتضی لطف اللهی
مراسم بزرگداشت روز اکو

مراسم گرامیداشت روز اکو در #هتل #اسپیناس #تهران برگزار شد.

به گزارش میراث آریا، در این مراسم عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم، اکو را سازمانی دارای ظرفیت های بی نظیر در حوزه های مختلف دانست که زمینه همکاری های جمهوری اسلامی ایران با این سازمان به خوبی فراهم شده است.

وی در سخنان خود در حضور دبیر کل اکو گفت: امروز و در این مراسم فرصت مناسبی برای تشکیک مساعی برای نیل به اهداف مهم سازمان اکو فراهم شده است و خوشبختانه سازمان اکو از همه موئلفه های مهم از جمله ظرفیت های ترانزیتی، منابع غنی انرژی، نیروی انسانی و ... برخوردار است که این ظرفیت ها به توسعه روابط بین کشورهای عضو کمک می کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو تاثیرگذار به کمک ها و حمایت های خود از اکو ادامه خواهد داد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در این مراسم ضمن قدردانی از حضور سفرای کشورهای خارجی بر تقویت و توسعه همکاری های کشورهای عضو اکو تاکید کرد.

در این مراسم هم چنین دبیرکل اکو نیز در سخنانی ضمن اشاره به نقش و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و بین الملل خواستار افزایش همکاری های ایران با این سازمان شد.

در حاشیه این مراسم هم چنین مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با اشاره به نقش و جایگاه سازمان اکو و ضرورت استفاده از این فرصت برای توسعه همکاری های ایران و کشورهای عضو در حوزه گردشگری گفت: اکو سازمان منطقه ای است که جمهوری اسلامی ایران در شکل گیری آن نقش اساسی داشته است.

وی با بیان اینکه همکاری های بین اعضاء این سازمان در حوزه های مختلف تعریف شده است افزود: اکثر کشورهای عضو اکو در همسایگی ایران قرار دارند بنابراین یک فرصت مناسب برای توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری و نیز حوزه صنایع دستی به وجود آمده که می توان با استفاده از ظرفیت اکو از این فرصت استفاده کرد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه صحبت های خود به ایران پسابرجام اشاره کرد و افزود: این دوزه زمانی بهترین فرصت برای توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری بین ایران و کشورهای عضو اکو است چرا که اکنون زمان مناسبی برای پیشبرد برنامه ریزی ها و استفاده از فرصت مناسب پسابرجام برای کشورهای مختلف از جمله کشورهای عضو اکو فراهم شده است.

رحمانی موحد یادآور شد: پسابرجام، موقعیت استثنایی برای افزایش همکاری های ایران و اکو در حوزه گردشگری است و با توجه به نقش تاثیرگذار ایران در اکو، کشورهای عضو می توانند از فرصت به وجود آمده در ایران پسابرجام به خوبی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: پسابرجام یک فرصت مناسب برای همکاری ها و یک جهش برای توسعه همکاری ها است و با برنامه ریزی های صورت گرفته این دوره فرصت مناسبی برای افزایش همکاری های ایران با کشورهای مختلف از جمله کشورهای عضو اکو در حوزه گردشگری است.

یادآور می شود، سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) یک سازمان اقتصادی منطقه ای است که سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه در سال 1964 نخستین بار این سازمان را پایه‌ ریزی کردند و در حال حاضر 10 کشور عضو این سازمان هستند.

در پایان این مراسم هم چنین کیک مراسم گرامیداشت روز اکو با حضور دبیرکل اکو، عباس عراقچی، مرتضی رحمانی موحد و تعدادی از سفرای کشورهای خارجی برش زده شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1