تلاش کمیسیون اقتصادی مجلس برای تامین بودجه گردشگری

7 دسامبر 2016 - 23:50 dsfr.ir/za8xv

تلاش کمیسیون اقتصادی مجلس برای تامین بودجه گردشگری
میثم رودکی / دنیای سفر
ساختمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس قول داد تا ردیف های بودجه بخش گردشگری با توجه به وضعیت واقعی آن تعیین شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء (صابتا)، رحیم زارع اظهار کرد: کاهش بودجه گردشگری و میراث فرهنگی کشور در شرایطی که موتور این صنعت در حال روشن شدن است و ما شاهد رشد روز افزون شاخص های آن هستیم، باید در قانون بودجه سال 96 جبران شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس قول داد: این کمیسیون تلاش می کند تا در بازنگری لایحه بودجه 96 در کمیسیون های تخصصی، کمیسیون تلفیق و نهایتا صحن علنی مجلس به جهش صنعت گردشگری و نیازهای مالی آن توجه داشته باشد تا ردیف های بودجه این بخش با توجه به وضعیت واقعی آن تعیین شود.

وی تاکید کرد: چشم امید فضای اقتصادی کشور در شرایط پسابرجام به بخش های درون زایی است که می توانند با استفاده از مزیت های مختلفِ داخلی، به تولید ارزش افزوده بپردازند.

نماینده ی آباده در مجلس شورای اسلامی با بیان این که بخش گردشگری و میراث فرهنگی یکی از موارد بسیار مهمی است، گفت: در این صنعت علاوه بر این که سرمایه گذاری با تضمین ارزش افزوده همراه است، همچنین توان ارزآوری بسیار قابل توجهی نیز برای کشور دارد که همه اینها فارغ از اهمیت فرهنگی و اجتماعی این حوزه است.

وی ادامه داد: صنعت گردشگری و بخش هایی مانند میراث فرهنگی این قابلیت را دارند که بتوانند در آینده با نیاز بسیار کمتر از شرایط فعلی به منابع مالی دولتی در مسیر توسعه و رشد قرار بگیرند، اما واقعیت این است که در قدم های ابتدایی نیاز است تا بودجه دولتی به کمک ظرفیت های این بخش بیاید.

در همین رابطه سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی ‌و گردشگری مجلس گفت: افزایش حدود 12 درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با توجه به میزان تورم فعلی در کشور، رقم چشم گیری محسوب نمی شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « روابط عمومی صندوق احیاء » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1