سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی ‌و گردشگری مجلس:

بودجه سال آینده سازمان میراث فرهنگی چشم‌گیر نیست

7 دسامبر 2016 - 23:20 dsfr.ir/v94ei

بودجه سال آینده سازمان میراث فرهنگی چشم‌گیر نیست
احسان کوچاری
تقدیم بودجه 96 توسط رئیس جمهوری به مجلس

افزایش حدود 12 درصدی بودجه سازمان #میراث #فرهنگی و #گردشگری با توجه به میزان تورم فعلی در کشور، رقم چشم گیری محسوب نمی شود.

"سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی ‌و گردشگری مجلس"

به گزارش خبرگزاری ایسنا، ذبیح الله نیکفر، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعداد و ارقام پیش بینی شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت اصلی گردشگری کشورمان، اظهار کرد: بر اساس لایحه بودجه 96، رقمی نزدیک به 781 میلیارد و 266 میلیون تومان برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده که حدود 12 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پردرآمد و جذاب در دنیا محسوب شده و باید توجه جدی به این حوزه در ایران شود، افزود: متاسفانه در سال گذشته عنوان شد که بودجه این سازمان افزایش یافته ولی رقم پیش بینی شده به صورت 100 درصد تخصیص نیافت و محقق نشد.

نیکفر ضمن تاکید بر اینکه افزایش حدود 12 درصدی با توجه به میزان تورم در اقتصاد، رقم چشم گیری محسوب نمی شود، ادامه داد: با توجه به افزایش اندک اعتبارات، در این میان تخصیص کامل این بودجه و دچار نشدن به سرنوشت سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهمیت می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تخصیص مناسب بودجه ای برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نظر گرفته نشده است و این مهم در حالیست که باید نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشت، تصریح کرد: حتما اعضای فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس تلاش خواهند کرد بودجه پیش بینی شده در جلسات تصویب اعتبارات افزایش یابد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در افق 1404 جذب 20 میلیون گردشگر در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب برای توسعه زیرساخت ها و برنامه ریزی مناسب، حتما این صنعت را دچار مشکل خواهد کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1