18 اکتبر 2019 - 14:16

ایتالیا به فکر سرمایه گذاری در بناهای تاریخی ایران

7 دسامبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/u91dw

ایتالیا به فکر سرمایه گذاری در بناهای تاریخی ایران
خبرگزاری تسنیم
مرمت بناهای تاریخی

مدیرعامل شرکت "سایکامور" #ایتالیا از آغاز مرحله مطالعاتی برای سرمایه گذاری در بناهای #تاریخی زیر نظر صندوق احیاء خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق حفظ و احیا، در دیدار «محمدرضا پوینده»، مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیاء بناهای تاریخی و فرهنگی با مدیر عامل شرکت "سایکامور" ایتالیا، با تشریح ظرفیت های این صندوق برای طرف ایتالیایی افزود: با توجه به اینکه واگذاری و تعیین کاربری بناهای تاریخی کشور بر عهده صندوق احیاء است، این صندوق می تواند در فراهم کردن بسترهای لازم برای سرمایه گذاری شرکت های ایتالیایی در اماکن تاریخی ایران همکاری های لازم را با شرکت "سایکامور" داشته باشد.

«پوینده» همچنین در ادامه با اشاره به اینکه با گروه ها و سرمایه گذاران ایتالیایی همزمان با سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران، مذاکره و گفت وگو داشته و بسته های سرمایه گذاری خود را به آن ها ارائه داده ایم، بیان کرد: حضور سرمایه گذاران ایتالیایی با توجه به پیشینه فرهنگی و تاریخی ایران و ایتالیا و همچنین روابط سیاسی خوب موجود میان دو کشور می تواند، در عرصه ی احیاء بناهای تاریخی تجربه ای درخور توجه را رقم بزند.

وی افزود: انتقال تجربیات مرمت بناهای تاریخی بین دو کشور از جمله مواردی است که باید فعالان، معماران و مشاوران دو طرف نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

در ادامه این دیدار «رانیرو بوتی»، مدیر عامل شرکت سایکمور ایتالیا با موفق خواندن شیوه ی احیاء بناهای تاریخی در ایران و عملکرد صندوق احیاء، گفت: پیش از این بواسطه شرکت در همایش های تخصصی با شیوه کار صندوق احیاء آشنا شده و این شرکت مراحل مطالعاتی همکاری های مشترک با طرف ایرانی را در زمینه سرمایه گذاری و مرمت بناهای تاریخی آغاز کرده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه برای نخستین بار است که از کشور ایران دیدن می کند، تمایل خود را برای بازدید از بناهای تاریخی در اختیار صندوق احیاء ابراز کرد و گفت: شرکت سایکامور سال ها در زمینه معماری، مرمت و بازسازی ابنیه تاریخی در حال فعالیت است و امیدوار است با آشنایی بیشتر با نمونه های موفق احیاء بناهای تاریخی و همچنین فرصت های سرمایه گذاری در ابنیه تحت اختیار صندوق احیاء، بتواند زمینه عملیاتی شدن سرمایه گذاری در آن ها را هرچه زودتر فراهم کند.

او ادامه داد: ما در مرکز شهر «رُم» دو ساختمان تاریخی با قدمت 500 ساله را مرمت کرده ایم که اکنون تبدیل به هتل های پنج ستاره شده اند و می توانیم همین کار را در ایران تکرار و حتی سرمایه گذارانی را به صندوق احیاء معرفی کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1