3 اکتبر 2021 - 06:00

نمایش صنایع دستی ایران در ترکیه

6 دسامبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/wj9z2

نمایش صنایع دستی ایران در ترکیه
میثم رودکی
نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران

نمایشگاه صنایع دستی و هدایا با حضور #ایران، هند، قزاقستان، قرقیزستان، جمهوری آذربایجان و مقدونیه در شهر #آنکارا پایتخت #ترکیه برپا شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رایزن فرهنگی ایران در آیین گشایش این نمایشگاه گفت: «هنر و هنرمندان، پرتوی از حسن الهی هستند و نگاه هنرمند به هستی، نگاه زیبا و محبت آمیز است؛ نگاهی که افراد را به وحدت و همدلی فرامی خواند.»

حسن صفرخانی با بیان اینکه امروز بیش از پیش نیازمند یکدیگر و نگاه هنرمندانه به اطراف و ملت های دیگر هستیم، افزود: «باید با نگاه هنرمندان با جوامع دیگر ارتباط برقرار کرد؛ نگاهی که منادی صلح و دوستی و یکرنگی است.»

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین بر توسعه روابط فرهنگی و هنری بین ملت ها به ویژه ایران و ترکیه تاکید و از برگزارکنندگان نمایشگاه و هنرمندان ایران، تشکر و قدردانی کرد.

براساس اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این نمایشگاه، چهار غرفه ایران توسط بخش خصوصی دایر و از تابلوفرش های ابریشم و کرک کشورمان تا خاتم کاری و میناکاری و صنایع دستی استان های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، فارس و هرمزگان در معرض بازدید علاقه مندان گذاشته شده است.

این نمایشگاه سالانه در آذرماه و در مرکز نمایشگاه های بین المللی آنکارا معروف به گنگراسیون برپا می شود و به مدت 10 روز دایر است.

1