معاون میراث فرهنگی تاکید کرد

لزوم ساماندهی سیمره و سیروان برای ثبت جهانی

5 دسامبر 2016 - 11:30 dsfr.ir/ih7w8

باستان شناسان در حال کاوش در حوضه سد سیمره

شهرهای تاریخی #سیمره و #سیروان برای ثبت در فهرست #میراث جهانی #یونسکو نیازمند آزادسازی و ساماندهی در سطح استانی هستند.

"معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور"

«محمدحسن طالبیان» در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان ایلام اظهار کرد: انجام همه مراحل و شرایط ثبت جهانی آثار در اختیار سازمان میراث فرهنگی نیست و مسئولان استانی نیز باید با آزادسازی و ساماندهی این آثار در جهت ثبت آن کمک کنند.

وی با بیان اینکه در استان ایلام با حوزه فرهنگی تاریخی بسیار مهمی روبرو هستیم که باید زمینه شناخت تاریخ معماری و شهرسازی این استان فراهم شود، افزود: هر کشوری که به تاریخ خود وصل باشد به توسعه همه جانبه دست خواهد یافت.

معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه 750 اثر استان ایلام در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، اضافه کرد: کنگره های تاریخ معماری و شهرسازی با هدف شناخت ارزش های معماری استان ها و تهیه داده و اطلاعات برای ارائه در کنگره ملی برگزار می شوند.

طالبیان با تاکید بر اینکه پس از سال ها وقفه، چهارمین کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی در استان ایلام برگزار شده و مابقی کنگره های استانی نیز تا هفتم بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد، عنوان کرد: کنگره ملی تاریخ معماری و شهرسازی هفته اول اردیبهشت ماه سال آینده در ارگ بم برگزار می شود و بهترین مقالات از کنگره های استانی به این کنگره راه می ‎یابند.

دکتر «حبیب اله محمودیان» - دبیر علمی این کنگره - نیز با بیان اینکه 23 مقاله ارسالی برتر در این کنگره به صورت سخنرانی و پوستر ارائه شد، به عنوان کتاب مجموعه مقالات کنگره معماری و شهرسازی چاپ می شود، گفت: مقالات برگزیده نیز به کنگره ملی ارسال خواهد شد و در صورت برگزیده شدن در کنگره ملی مجوز چاپ در مجلات معتبر ملی و بین المللی و آی اس آی را دریافت خواهند کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1