22 نوامبر 2019 - 16:45

مشتری خارجی هتل سازی برای کدام شهرها بیشتر است؟

5 دسامبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/e52e9

مشتری خارجی هتل سازی برای کدام شهرها بیشتر است؟
اصغر خمسه
همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری صنعت گردشگری

بیشترین مشتری خارجی برای سرمایه گذاری و #هتلسازی شهرهای توریستی #تهران ، #اصفهان ، #شیراز ، #مشهد و #همدان است.

"دبیر اجرایی همایش بین المللی سرمایه گذاری در گردشگری"

غلامحیدر ابراهیم بای سلامی در خصوص نتایج همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در گردشگری ایران با رویکرد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: این همایش سرمایه گذاری در نوع خود متفاوت از همایش هایی بود که در کشور برگزار می شد چرا که اولین بار بود مسئولان بلندپایه کشور از معاون اول رئیس جمهور تا وزرا و رؤسای سازمان ها در مقابل سرمایه گذاران خارجی به ابهامات شان پاسخ می دادند.

وی افزود: در این همایش بین المللی 8 شرکت سؤالات خود را مطرح کردند که یک مجمع اقتصادی جدید بود و وزرا، رئیس کل بانک مرکزی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رئیس سازمان سرمایه گذاری خارجی و رئیس سازمان تأمین اجتماعی به این پرسش ها پاسخ دادند. دبیر اجرایی همایش بین المللی سرمایه گذاری در گردشگری با بیان اینکه آمار شرکت کنندگان در این همایش بیش از انتظار بود گفت: شرکت کنندگان خارجی 68 نفر از 32 شرکت و 18 کشور بودند.

ابراهیم بای سلامی در خصوص پنل فرصت های سرمایه گذاری تصریح کرد: در این پنل که پروژه های مشخص با نقشه و حتی طرح های توجیه اقتصادی ارائه شده بود برای پروژه های 100 هتل 100 کسب و کار سرمایه گذاران متعددی اعلام آمادگی کردند، پروژه های تهران، شیراز، همدان، اصفهان، تبریز و یزد برایشان جالب بود و شرکت های بزرگ جهان مثل اکور، بوئیک، رودا و اسکوت و بقیه شرکت ها درباره پروژه ها مشارکت داشتند.

وی با بیان اینکه در این همایش اعلام شد که در پروژه های گردشگری 5 تا 13 سال معافیت مالیاتی بر حسب موقعیت پروژه ها وجود دارد، گفت: سرمایه گذاران خارجی که ارزی را وارد ایران می کنند هم ارز را به نرخ بازار معامله می کنند و دیگر نرخ ارز دولتی برای سرمایه گذاران مطرح نیست که خود این موضوع، 15 درصد تفاوت قیمت را ایجاد می کند که تشویق خوبی برای توسعه پروژه های گردشگری است.

دبیر اجرایی همایش بین المللی سرمایه گذاری در گردشگری در خصوص طرح 100 هتل 100 کسب و کار نیز تصریح کرد: سرمایه گذاران ضمن استقبال از این طرح، این طرح را انقلاب اقتصادی و یک فرصت ذی قیمت برای نگاه به سرمایه گذاری در گستره ایران و آمایش سرزمین عنوان کردند البته هدف خود ما نیز علاوه بر توسعه گردشگری در این طرح، توسعه عدالت اجتماعی و فقرزدایی بوده است.

ابراهیم بای سلامی درباره امضای قرارداد با شرکت اکور فرانسه برای توسعه هتل های هما نیز گفت: تفاهم نامه با اکور امضا شده اما قراردادها هنوز باقی مانده است علاوه بر اکور، مذاکراتی با شرکت وینسی برای هتل همای اصفهان و مشهد و مذاکراتی برای یزد، شیراز و رشت انجام شده است.

وی در پاسخ به اینکه بیش ترین رغبت سرمایه گذاران خارجی برای هتل سازی در کدام شهرهای کشور است، اظهار داشت: بیش ترین شرکت هایی که رغبت بالایی برای سرمایه گذاری در گردشگری و هتل سازی در ایران دارند شرکت هایی هستند که طی 2 یا 3 سال گذشته سفرهایی را به ایران داشته اند و مذاکراتی انجام داده اند، بیش ترین مشتری سرمایه گذاری برای هتل سازی در ایران برای شهرهای توریست پذیری چون تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و همدان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1