آمار گردشگر در ایران دقیق نیست

5 دسامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/aq0ap

آمار گردشگر در ایران دقیق نیست
میثم رودکی - دنیای سفر
گردشگران خارجی منتظر باز شدن درب ورودی باغ-موزه چهلستون هستند.

آمار #گردشگری که #میراث #فرهنگی اعلام می کند دقیق نیست.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور عنوان کرد: آمار گردشگری که میراث فرهنگی اعلام می کند دقیق نیست؛ گردشگر به کسی می گوییم که در ایران پول خرج کند و باعث اشتغال و خلق ثروت شود وگرنه همین راننده کامیون ها که در مسیر کشور ما تردد می کنند را نیز می توان گردشگر حساب کرد.

محمدحسن کرمانی در حاشیه نشست خبری که صبح دیروز برگزار شد با بیان اینکه آمار گردشگر در ایران درست نیست عنوان کرد: دولت باید یک روش جامع و دقیق ورود گردشگران خارجی به کشور را تهیه کند، آمارهایی که امروزه در رابطه با ورود گردشگر به داخل منتشر می شود دقیق نیست.

وی در همین راستا ادامه داد: آمار گردشگر که نیروی انتظامی به سازمان میراث فرهنگی گزارش می دهد آمار درستی محسوب نمی شود؛ گردشگر به کسی می گوییم که در ایران پول خرج کند و باعث اشتغال و خلق ثروت شود.

کرمانی آمار ورود 5 میلیون و 200 هزار گردشگر به ایران را درست ندانست و عنوان کرد: با توجه به وضعیتی که اکنون دچار آن هستیم هنوز در بحث نرخ گذاری هتل ها تکلیف مان معلوم نیست و نمی دانیم نرخ تورهای ورودی برای 2017 به چه صورت است.

وی با بیان اینکه در کشور 4 هزار آژانس فعال هستند که هر کدام به طور میانگین 10 نفر پرسنل داشته باشند، می شود 40 هزار نفر که با خانواده آنها به آمار 200 هزار نفری می رسیم بنابراین نباید مدیران دولتی با زندگی این افراد بازی کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور با بیان اینکه دولت وظیفه توسعه بازار گردشگری را دارد، گفت: ایرانی ها که نمی توانند همیشه به ترکیه سفر کنند، حال که سفر به ترکیه با توجه به شرایط این کشور دچار مشکل شده است مردم به کجا سفر کنند و این وظیفه دولت است که بازار گردشگری را توسعه دهند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1