هزینه عدم استفاده از سیم کارت های اعتباری

4 دسامبر 2016 - 12:00 dsfr.ir/k16ld

هزینه عدم استفاده از سیم کارت های اعتباری
نامشخص
در صورت نبود اعتبار، اپراتور می تواند با انجام اطلاع رسانی های لازم نسبت به قطع دوطرفه یا سلب امتیاز سیم کارت اقدام کند.

اگر بیشتر از 3 ماه از #سیمکارت اعتباری خود استفاده نکنیم، شامل مقررات و هزینه هایی خواهد شد که شاید از آن بی خبر باشیم.

شاید فکر کنیم استفاده نکردن از سیم کارت هزینه ای برای ما ندارد و اعتبار ما بدون استفاده کردن، ثابت می ماند. در حالی که استفاده نکردن از سیم کارت اعتباری می تواند از اعتبار شما کم کند.

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در تیرماه سال 1394 مصوبه ای در مورد استفاده نکردن از سیم کارت اعتباری ابلاغ کرد. مدت زمان این استفاده نکردن، بازه ی زمانی 3 ماهه است.

بر اساس این مصوبه اگر مشترک سیم کارت اعتباری در حساب خود دارای اعتبار باشد، اپراتور می تواند با اطلاع رسانی در بازه ی زمانی سه ماهه و به ازای هر دوره ی زمانی (3 ماهه) بدون تراکنش از طرف مشترک، نسبت به جبران هزینه های لازم برای نگهداری شبکه و ارتباط، به میزان حداکثر تعرفه ی 20 دقیقه نرخ مکالمه پایه تلفن همراه دائمی اقدام کند.

در صورت نبود اعتبار، اپراتور می تواند با انجام اطلاع رسانی های لازم نسبت به قطع دوطرفه یا سلب امتیاز سیم کارت اقدام کند، همچنین با انجام هر تراکنش از طرف مشترک، مهلت و بازه زمانی مجددا برای مشترک لحاظ و آخرین تراکنش مشترک مبنای شروع بازه زمانی سه ماهه مذکور، خواهد شد.

بدین معنی که اگر مشترکی بیشتر از 3 ماه از سیم کارت اعتباری خود استفاده نکند و در سیم کارت خود اعتبار داشته باشد، اپراتور می تواند هزینه ی 20 دقیقه تماس پایه از طریق سیم کارت دائمی را دریافت کند. اگر اعتباری در حساب سیم کارت اعتباری وجود نداشته باشد، اپراتور پس از اطلاع رسانی می تواند تماس ها را به صورت دوطرفه قطع یا اینکه از مشترک سلب امتیاز دوطرفه کند.

امکانات و تسهیلاتی که اپراتور جهت افزایش اعتبار مشترک در شبکه یا فعال سازی مجدد ارائه می کند، مشمول قطع امکانات یا تسهیلات در قطع یک طرفه یا دوطرفه نخواهد شد. همچنین در قطع دوطرفه، اپراتور موظف است شماره مشترک را تا زمان سلب امتیاز حفظ کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « دیجیاتو » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1