استانداردسازی واحدهای اقامتی برای گردشگران معلول

3 دسامبر 2016 - 18:00 dsfr.ir/st1k5

استانداردسازی واحدهای اقامتی برای گردشگران معلول
میراث آریا
نشست و رئیس سازمان میراث فرهنگی با کارمندان معلول شاغل در این سازمان

معاونت #گردشگری کشور در برنامه ریزی خود به دنبال استاندارسازی واحدهای اقامتی برای #اقامت هر چه بهتر #گردشگران دارای معلولیت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، همزمان با فرا رسیدن روز جهانی معلولان و با هدف تجلیل از فعالیت ها و تلاش های کارمندان شاغل معلول در سازمان میراث فرهنگی، نشست صمیمانه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با کارمندان معلول شاغل در این سازمان برگزار شد.

در این نشست زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، بعد از شنیدن صحبت ها و نظرات کارمندان شاغل معلول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دستورات لازم در خصوص رفع مشکلات آنان را صادر و توصیه هایی در خصوص رفع مشکلات کارمندان معلول شاغل در این سازمان را ارائه کرد.

معاون رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به اینکه حضور افراد معلول در یک سازمان نشان دهنده رشد، تحرک و پویایی آن ها و نقش تاثیر گذار این افراد در جامعه است گفت: در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دنبال حمایت از کارمندان شاغل معلول هستیم.

وی افزود: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در سازمان که دارای سه ماموریت مهم در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، شناسایی نیاز مخاطب است که بر همین اساس پیشنهاد می کنم یک اتاق فکر با حضور کارمندان معلول شاغل در سازمان، با هدف شناسایی نیاز مخاطبان این سازمان تشکیل شود.

وی افزود: به طور حتم در میان مخاطبان و جامعه هدف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افراد دارای معلولیت نیز وجود دارد که تشکیل این اتاق فکر می تواند به شناسایی نیاز این مخاطبان و رفع مشکلات آنان و هم چنین ارائه راهکارهای مناسب کمک کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه صحبت های خود گفت: معاونت گردشگری سازمان نیز در برنامه ریزی جدید خود به دنبال استاندارسازی واحدهای اقامتی برای اقامت هرچه بهتر گردشگران دارای معلولیت است که در همین ارتباط مکاتباتی با دستگاه های مختلف ازجمله بهزیستی انجام شده است.

وی هم چنین در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه معلولان بر مبنای عدالت باید از فرصت های شغلی موجود در جامعه برخوردار باشند، افزود: معلولان باید با برخورداری ازعدالت شغلی و متناسب با توانمندی ها، سابقه فعالیت، تخصص و مدرک تحصیلی در قسمت های مختلف مشغول به کار شوند.

در حاشیه این جلسه یکی از بانوان نابینا و شاغل در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شعری را در حضور احمدی پور قرائت کرد که معاون رئیس جمهور ضمن تحسین شعر زیبای این بانوی نابینا پیشنهاد داد اشعار وی گردآوری و به صورت یک کتاب منتشر شود.

در پایان این نشست کارمندان شاغل معلول در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اهداء لوح تقدیر از سوی احمدی پور تجلیل شدند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1