15 اکتبر 2019 - 09:46

مسافران از هتل های سبز استقبال می کنند

3 دسامبر 2016 - 16:50 dsfr.ir/324p7

مسافران از هتل های سبز استقبال می کنند
adirondackbasecamp.com
هتل سبز

در شبکه های مجازی تصاویر مختلفی از هتل های بین المللی منتشر می شود که آن ها را مطابق با استانداردهای محیط زیستی نشان می دهند اما در ایران چطور؟

این روزها همه می خواهند «سبز محیط زیستی» باشند. از مرغ سبز گرفته تا صنعت سبز، از گردشگری سبز تا هتلداری سبز. در شبکه های مجازی تصاویر مختلفی از هتل های بین المللی منتشر می شود که آن ها را مطابق با استانداردهای محیط زیستی نشان می دهند اما در ایران چطور؟

محمدجواد صدری مدیر یک هتل سبز در گفت و گو با زیست بوم گفت: هتل های گرین یا سبز، هتل هایی هستند که در آن تمام استاندارد های محیط زیستی رعایت شده، مدیریت این هتل ها به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند هزینه ها راکاهش دهند باید به سمت هتل های سبز بروند، هتل هایی که با محیط زیست سازگار هستند.

وی در ادامه افزود: به تازگی مسافران هم از هتل های سبز استقبال می کنند و این مقوله توانسته نظر مردم را به خود جلب کند و باعث جذب مشتری شود.

صدری از چگونگی ساخت هتلش گفت: هتل ما در سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرد و در سال 1392 خریداری و تا سال 1394 بازسازی شد.

وی افزود: در حوزه ی آب و مصارف آبی لوله کشی ها را طوری تعبیه کردیم که آب های خروجی سیستم های خنک کننده و کولر ها در پشت بام ها به تانکرهایی در موتور خانه منتقل می شود سپس از طریق لوله کشی های مجزا همان آب برای مصرف فلاش تانک های سرویس های بهداشتی استفاده می شود. جالب است بدانید که هزینه های آب به مقدار قابل توجهی کاهش یافت. برای مثال اگر یک هتل با 70 اتاق هزینه آب بهای پرداختی آن 10 میلیون تومان می شود، هتل ما با 39 اتاق 1.5 میلیون تومان پول آب پرداخت می کند که بسیار قابل توجه است، همچنین فضای سبز محوطه ی بیرونی و داخلی هتل با آبیاری قطره ای آبیاری می شود که در راستای پاسداشت اهمیت آب تمام این اقدامات صورت گرفته است.

صدری افزود: در بحث برق کشی هتل هم تمام تفسیم بارها به صورت استاندارد انجام شده که کل بار هتل وقتی تمام چراغ ها روشن است 60-40 آمپر کل مصرف برق می شود که برای یک هتل فوق العاده است.

وی در ادامه بیان داشت: من در رشته ی هتلداری تحصیل کرده ام و مدعی تخصص در زمینه ی محیط زیست نیستم، استفاده از این استانداردها و مشورت با کارشناسان محیط زیست در ابتدا بیشتر به دلیل کنترل هزینه ها و صرفه ی اقتصادی بود ولی حالا که با استقبال مسافران و کاهش چشمگیر هزینه های هتل مواجه شدم سعی خواهیم کرد که در ساخت هتل خورشیدی که در همین مکان و به جای هتل ما ساخته خواهد شد بیشتر و جدی تر به حوزه ی محیط زیست و رعایت استانداردها توجه کنیم.

این مدیر هتل در پایان گفت: از حضور هتل خودمان در مجموعه ی هتل های سبز بسیار راضی و خرسندم و امیدوارم همکاران من در سراسر ایران با علم به استانداردهای محیط زیست و اعمال استاندارها به چرخه ی هتل های سبز بپیوندند.

آیا سبز شدن به سود هتل هاست؟

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1