24 فوریه 2020 - 14:11

اسکار جهانی گردشگری به "سن پترزبورگ" رسید

3 دسامبر 2016 - 12:40 dsfr.ir/iq6si

اسکار جهانی گردشگری به "سن پترزبورگ" رسید
onebigphoto.com
نمایی از شهر سن پترزبورگ

جایزه نهایی جوایز جهانی گردشگری به شهر سن پترزبورگ در کشور روسیه رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از «تراول نیوز»، جوایز جهانی گردشگری موسوم به اسکار صنعت گردشگری، جایزه نهایی سال 2016 میلادی خود را به سبب پتاسیل های فراوان برای رشد گردشگری به سن پترزبورگ روسیه داد و استدلال کرد این شهر آینده درخشانی در گردشگری بین المللی خواهد داشت.

این شهر پیش از این در جوایز جهانی گردشگری امسال جایزه بهترین مقصد گردشگری فرهنگی سال را نیز از آن خود کرده بود.

در مراسم اعلام برندگان جوایز جهانی گردشگری که در کشور مالدیو و با حضور صدها نفر از مدیران عرصه گردشگری برگزار شد، «آندری موشکارف»، رئیس کمیته توسعه گردشگری سن پترزبورگ گفت: این شهر اکنون در اوج دوران موفقیتش قرار دارد، چرا که مهم ترین جایزه در صنعت گردشگری را دریافت کرده است. پایتخت شمالی روسیه هر ساله میزبان تعداد زیادی رویدادهای فرهنگی و تجاری است و این حاکی از اهمیت روزافزون ما در گردشگری و نتیجه کار مسئولان شهر در ارتقای سن پترزبورگ به عنوان یک مقصد جهانی گردشگری است.

شهر سن پترزبورگ با فرهنگ فوق العاده غنی، سنت هایی با قدمت چندین قرن مجموعه ای از 45 جزیره است که به سبک فرانسوی و توسط برترین معماران جهان ساخته شده است.

«گراهاک کوک»، رئیس جوایز جهانی گردشگری نیز عنوان کرد سن پترزبورگ یکی از مشهورترین شهرهای جهان است و این فرصت فوق العاده ای برای این شهر است تا به جایگاه اصلی خود به عنوان برترین مقصد گردشگری جهان دست یابد.

این شهر در سال آینده میلادی میزبان رقابت های جام کنفدراسیون هاست و در سال 2018 نیز یکی از شهرهای میزبان رقابت های جام جهانی فوتبال روسیه است.

سن پترزبورگ که دومین شهر بزرگ روسیه است، در دو سال اخیر عنوان برترین شهر گردشگری اروپا را نیز از آن خود کرده است.

در سال 2015 حدود هفت میلیون گردشگر از کشورهای آلمان، ایتالیا، فنلاند، چین و سایر کشورها از سن پترزبورگ که در شمال روسیه قرار دارد بازدید کردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1