10 ژوئن 2024 - 04:48

شناخت جهان از ایران به واقعیت نزدیک نیست

30 نوامبر 2016 - 13:00 dsfr.ir/3f1ig

شناخت جهان از ایران به واقعیت نزدیک نیست
seeiran.ir
ایران

مدیر پیشین نمایندگی صلیب سرخ در ایران می گوید: شناخت مردم جهان از ایران کمتر به واقعیت نزدیک است؛ باید به ایران سفر کرد تا واقعیت آن را شناخت.

اولیویه مارتین در پایان ماموریت سه ساله خود در تهران گفت: در طول مدت ماموریتم در ایران خاطرات زیبای فراوانی ازاین کشور دارم که همیشه با من خواهد ماند.

وی در ادامه این مصاحبه اظهار کرد در ایران خاطرات خوبی داشته و حاضر است برای گردشگری و حتی اقامت دوباره به ایران بیاید. او یکی از دستاوردهای ماموریتش را همکاری نزدیک میان کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران دانست و گفت: مقامات جمهوری اسلامی ایران نیز همکاری ارزشمندی با کمیته بین المللی صلیب سرخ داشته اند که سازمان قدردان آن است. مدیر پیشین نمایندگی صلیب سرخ در ایران با تاکید بر ظرفیت های بی نظیر برای ارتقاء همکاری های درون نهضت بین المللی صلیب سرخ گفت: توجه طرف ایرانی به تحصیلات و پیشرفت، سبب شده روند همکاری‌ها راحت تر و با سرعت بیش تری پیش رود.

به نظر آقای مارتین علاقه به انجام فعالیت های بشردوستانه یکی از ویژگی های مردم ایران است؛ او در مجموع علاقه مردم ایران به یادگیری و کسب آموزش و انجام فعالیت های بشردوستانه را از ویژگی های مردم ایران می داند. مارتین که به واسطه مسئولیتش در ایران به شهرهای مختلف سفر کرده، زیبایی اصفهان را مسحور کننده می داند و می گوید شیراز بی نظیر است.

این نماینده فدراسیون بین المللی صلیب سرخ، تفاوت های فرهنگی و خوش خلقی مردم ایران را نیز یکی دیگر از مشخصه های بی نظیر این کشور دانست و گفت: به هر شهری از ایران رفتم شاهد مردمی بودم که با وجود تفاوت فرهنگی در کنار یکدیگر با آرامش و صلح زندگی می کنند.
وی که در طول سه سال گذشته در ایران علاقه خاصی به غذا‌های ایرانی پیدا کرده است، می گوید که طعم خوش غذاهای ایرانی را به عنوان یادگاری از این کشور با خود خواهد برد.
وی در پاسخ به این پرسش که به چه دیدگاهی در باره ایران پس از پایان ماموریتش درتهران رسیده است، گفت: به دوستان و آشنایانم گفته ام که اگر می خواهید ایران را بشناسید باید به این کشور سفر کنید. تنها در چنین شرایطی است که می توانید به واقعیت های جامعه ایران برسید. ایران کشور بی نظیر و بکری است که هم دوست دارم به عنوان گردشگر به آن سفر کنم و هم در اینجا زندگی کنم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1