اعلام علت اصلی حادثه قطار

28 نوامبر 2016 - 22:20 dsfr.ir/rm9pb

اعلام علت اصلی حادثه قطار
خبرگزاری مهر
برخورد دو رام قطار مسافربری در استان سمنان

مسئول کمیته ویژه بررسی حادثه تصادف قطار در هفت خوان دامغان نتایج بازدید اعضای این کمیته از مراکز کنترل اتوماسیون راه آهن شمال شرق کشور را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ترکان گفت: در سفر به استان سمنان از محل حادثه تصادف قطارها در مسیر ریلی سمنان - دامغان، مرکز کنترل منطقه، سیستم CTC و مرکز کنترل اتوماسیون اداره کل راه آهن شمال شرق کشور مستقر در شاهرود بازدید کردیم.

او افزود: جمع بندی این بازدیدها و بررسی ها نشان داد سیستم اتوماسیون راه آهن کار خود را به درستی انجام داده و این ضایعه اسف بار از آنجا آغاز شده که سیستم به دلایلی که در دست بررسی است از حالت اتوماسیون خارج شده و به حالت دستی درآمده است.

ترکان گفت: با حرکت قطار خارج از سیستم اتوماسیون، کنترل های ایمنی نقش خود را انجام ندادند و با حرکت دستی این فاجعه بوجود آمده است.

مشاور ارشد رئیس جمهور تاکید کرد: اینکه قصور یا تقصیر درباره وقوع این حادثه متوجه کیست در دست بررسی است.

ترکان افزود: از کارخانه اتوماسیون راه آهن و شرکت پیمانکار آن هم بازدید شده است و منتظریم کمیسیون سوانح راه آهن هم نظر خود را اعلام کند تا گزارش نهایی را به رئیس جمهور ارائه دهیم.

طبق دستور معاون اول رئیس جمهور، کمیته ای متشکل از اکبر ترکان مشاور ویژه رئیس جمهور، رئیس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهور، رئیس اسبق شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مشاور معاون اول رئیس جمهور و استانداران آذربایجان شرقی و سمنان  ابعاد مختلف حادثه تصادف قطارها در هفت خوان دامغان را بررسی می کند.

اعضای این کمیته خود را با قطار از تهران به شاهرود رساندند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 13 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1