19 اکتبر 2019 - 14:44

امکان سفر دریایی از چابهار به پاکستان و هندوستان، بزودی!

27 نوامبر 2016 - 16:30 dsfr.ir/tu11s

امکان سفر دریایی از چابهار به پاکستان و هندوستان، بزودی!
hosting-agency.de
بندر گوادر پاکستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان از برقراری خط مسافرتی کشتیرانی بین چابهار، بندر کراچی پاکستان و سواحل شرقی هندوستان خبر داد.

به گزارش «ایسنا»، کامبیز مشتاق گوهری در این باره گفت: «بزرگ ترین پایانه کشتیرانی مسافربری در چابهار افتتاح خواهد شد و در کنار آن به وزارت امور خارجه پیشنهاد شده کنسولگری عمان نیز در این نقطه از ایران راه اندازی شود.»

به گفته وی پس از آنکه از آبان امسال کشتی های ایران به آب انداخته شده اند تا دو بار در ماه مسافران را در مسیر ایران و عمان جا به جا کنند، این اقدام می تواند گامی مثبت برای تسهیل یا لغو روادید میان دو کشور باشد.

او با بیان اینکه توسعه زیرساخت های حمل و نقل از جمله تصمیم های راهبردی در استان است، به وجود راه آهن کرمان-زاهدان اشاره و از نزدیکی زمان اتمام راه آهن زاهدان-چابهار خبر داد.

مشتاق گوهری ادامه داد: «با توجه به دشواری دسترسی به سیستان و بلوچستان، سفر به آن نیازمند زمانی بیشتر از تعطیلات پایان هفته است؛ از این رو توزیع تعطیلات سالانه در طول سال از طریق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح شده تا در زمستان نیز تعطیلاتی در نظر گرفته شود و توزیع سفر اتفاق افتد.»

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1