تقی مهری:

پلیس راهور با تمام توان طرح تابستانه را اجرایی می کند

14 ژوئیه 2015 - 11:00 dsfr.ir/6m39k

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ضمن اشاره به محدودیت ها و ممنوعیت های تردد خودروها در جاده های کشور در تعطیلات عید فطر گفت: همکاران ما با تمام توان آماده ارائه خدمات به هموطنان هستند و با بکارگیری تمام تجهیزات، نیروی انسانی و نیروی کمکی طرح تعطیلات پایان هفته و تابستانه را اجرا خواهیم کرد.

سردار تقی مهری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره تعطیلات عید فطر و اقدامات پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در این ایام گفت: مرحله اول طرح تابستان پیش از ماه رمضان اجرا شد و در این هفته نیز مرحله دوم طرح تابستانه با هماهنگی همه دستگاه های امدادی و خدماتی در سطح کشور برنامه ریزی شده و با محوریت پلیس اجرا خواهد شد. هماهنگی های لازم توسط دستگاه های مسئول در جلسات هماهنگی و ایمنی صورت گرفته و تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت.

مهری تاکید کرد: در آستانه عید فطر تعدادی از هموطنان ما بخصوص پایتخت نشینان برای سفر برنامه ریزی دارند و از این رو بعد از اتمام نماز عید فطر ما با حجم بالایی از سفرها مواجه خواهیم بود. برآورد پلیس این است که طی چند روز تعطیلی عید فطر و از روز چهارشنبه این سفرها آغاز شود لذا پلیس راهنمایی و رانندگی ممنوعیت و محدودیت هایی را در برخی جاده های کشور بخصوص جاده های شمالی، کرج به چالوس، هراز و فیروزکوه پیش بینی کرده است. طبق برنامه تنظیم شده همه همکاران در راستای ماموریت های خود عمل می کنند و در استان های شمالی و استان های همجوار آن از روز چهارشنبه آماده ارائه خدمات هستند.

مهری با اشاره به اینکه از روز چهارشنبه ساعت 2 بعد از ظهر تا ساعت 10 صبح روز پنجشنبه از سمت مرزن آباد در جاده چالوس تردد ممنوع است، افزود: از ساعت 5 بعدازظهر روز چهارشنبه تا ساعت یک بامداد روز پنجشنبه از سمت کرج به چالوس تردد یک طرفه خواهد بود. در روز پنجشنبه  از ساعت 10 صبح تا سه بامداد روز جمعه تردد وسائل نقلیه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع و از ساعت یک و نیم روز پنجشنبه تا سه بامداد روز جمعه از کرج به مرزن آباد تردد یک طرفه خواهد بود. از ساعت 12 ظهر روز جمعه تا یک بامداد روز شنبه تردد وسایل نقلیه از مرزن آباد به چالوس ممنوع است.

وی در تشریح اقدامات پلیس در دومین مرحله طرح سفرهای تابستانی گفت: در سال گذشته در سفرهای تابستانی نزدیک به 5 هزار نفر از هموطنان در تصادفات جاده ای کشته شدند و این آمار برای کشور ما بالا است. طبق بررسی ها بیش از 80 درصد تصادفات تابستان 93 به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه، عدم توجه به جلو، انحراف به چپ و عدم رعایت حق تقدم بوده است.

وی تاکید کرد: از کسانی که در تابستان قصد سفر دارند می خواهیم که سفر ایمنی را برای خود برنامه ریزی کنند و از سلامت وسیله نقلیه خود مطمئن باشند. یکی از مشکلات پلیس در جاده های بین شهری طولانی بودن روز است که رانندگان در آن استراحت کمتری دارند از این رو توصیه می شود افراد پیش از سفر برای زمان استراحت خود برنامه ریزی داشته باشند. هم چنین خط قرمزی که پلیس برای خود تعریف کرده سرعت غیرمجاز، حرکات مارپیج، تجاوز به چپ و اقداماتی است که برای سایر هموطنان خطرآفرین است.

مهری گفت: همه هموطنان می توانند آخرین وضعیت جاده ها را از طریق سایت راهور 120 دنبال کنند و یا با شماره تلفن گویای 88255555 تماس حاصل کنند. تماس با شماره 120 از طریق تلفن همراه نیز برای دریافت محدودیت ها و ممنوعیت ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: رانندگان مدارک لازم همچون گواهینامه، معاینه فنی، کارت خودرو، بیمه نامه را همراه خود داشته باشند تا در صورت لزوم بتوانند به همکاران ما ارائه دهند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایلنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.
1