وعده تبدیل نمایشگاه گردشگری تهران به بهترین نمایشگاه منطقه

22 نوامبر 2016 - 10:00 dsfr.ir/ho2vm

وعده تبدیل نمایشگاه گردشگری تهران به بهترین نمایشگاه منطقه
میثم رودکی / دنیای سفر
نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در سه سال آینده بهترین نمایشگاه منطقه و بالاتر از نمایشگاه های «امیت» استانبول و «ای.تی.ام» دبی خواهد شد.

"مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش «دنیای اقتصاد»، این وعده درحالی از سوی علی باقر نعمتی زرگران مطرح می شود که به گفته بسیاری از فعالان گردشگری، نمایشگاه گردشگری تهران همچنان نقص های قابل ملاحظه ای دارد.

با این همه این مقام مسوول، ضمن برشماری برخی نواقص نمایشگاه های گردشگری در ایران، به «ایرنا» می گوید: «تعداد زیادی نمایشگاه ملی و بین المللی در فصول مختلف و شهرستان های دیگر برگزار و این موضوع باعث می شد تا توان گردشگری ایران به صورت یکپارچه و یکجا نمودی پیدا نکند. متعاقبا، نمایشگاه های ما برای شرکای خارجی جذابیت لازم را نداشت. از این رو، ما روش های مختلف در این زمینه را در کشورهای گوناگون بررسی و توانمندی های خود را احصا کردیم و تصمیم گرفتیم فقط یک نمایشگاه بین المللی داشته باشیم که همه توانمندی های کشور در آن تجلی یابد و نمایشگاه های استانی و منطقه ای نیز در جای خود محفوظ باشند.»

وی درباره روند پیشرفت این نمایشگاه نیز تصریح می کند: «نمایشگاه در دوره هشتم از دو سالن محقر، به 17 هزار متر رسید و از نظر برنامه ریزی و حضور کشورهای خارجی رشد 200 درصدی داشت. در دوره نهم نیز مساحت از 17 هزار متر به 34 هزار متر رسید که 32 هزار مترمربع آن، سالن مسقف بود و غرفه های آن به طور کامل فروش رفت. 2 هزارمترمربع فضای باز بین سالن ها هم متقاضی زیادی داشت و البته برای چهار هزارمتر دیگر ثبت نام کرده بودند که فضا تامین نشد.»

نعمتی ادامه می دهد: «برای امسال ما 11 سالن را در متراژ 40 هزار مترمربع پیش بینی کرده ایم.» به گفته مدیرکل بازاریابی گردشگری، قرار است امسال رویدادهای جانبی نمایشگاه تا حد ممکن افزایش یابد؛ مثلا نشست های کسب و کار دوطرفه بیشتر خواهد شد تا شرکت های داخلی و خارجی رودررو مذاکره کنند و به توافق برسند. دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران امسال قرار است از 18 تا 21 بهمن ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شود.

دیدگاه ها

  • مرتضی 22 ژانویه 2017 - 11:45

    سلام نمایشگاه گردشگری یه جورایی میتونه در ترویج فرهنگ و پیشینه ما نقش اساسی داشته باشه، و لازمه این،اطلاع رسانی صدا و سیما و جراید و مطبوعات هست، لطفا" با اطلاع رسانی جامع و همچنین ایجاد برنامه های فرهنگی حاشیه نمایشگاه، در جهت جذب مردم کشورمون و حتی دیگر کشورها این مساله رو فراگیر کنیم و شرکت مردم عزیز در ایتگونه نمایشگاههارو یه جورایی فرهنگ سازی کنیم تا دیگران هم ببینن و جذب این مملکت و آب و خاک بشن...الانم که وسایل و ابزار انتقال اطلاعات همچون فضای مجازی ، برای اگاهی مردم از مکان، زمان و ماهیت نمایشگاه ، کار رو خیلی خیلی راحت کرده ..با تشکر

  • محسن 29 ژانویه 2017 - 13:28

    سلام...گردشگری الان دیگه شده یه صنعت ، یه صنعت پردرآمد ، پتانسیل گردشگری تو کشور ما وجود داره، اینهمه اماکن تاریخی و دیدنی داریم که کشورهایی انگشت شماره نظیرش رو دارن، پس تا میتونیم اطلاع رسانی کنیم تا خارجیها هم با دیدن این شور و اشتیاق جذب این جاذبه ها بشن، یکی از راههایی که میتونیم از اقتصاد تک محصوله جدا بشیم و وابستگیمون به نفت کم بشه همین صنعت توریسم و گردشگریه، لطفا اطلاع رسانی بیشتر بشه و برنامه های حاشیه نمایشگاه بیشتر و جذابتر ، تا هم تاریخ ،مکان ، ماهیت و اهداف نمایشگاه رو بدونن و هم جذب خود نمایشگاه و برنامه های تشویقی حاشیه نمایشگاه بشن..یکی از برنامه های خیلی خوب و تاثیر گذار ، همین برنامه های هنری همچون نمایش رسوم ،سنن ،آوازخانی،انواع سازهای ایرانی . برنامه های گروهی اقوام مختلف ایرانیه که برای گردشگر خیلی میتونه جذاب باشه ..با تشکر

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1