جذب دانشجویان مستعد به عنوان سفیران جوان تخصصی تهرانگردی

21 نوامبر 2016 - 11:00 dsfr.ir/sb2iv

جذب دانشجویان مستعد به عنوان سفیران جوان تخصصی تهرانگردی
میثم رودکی / دنیای سفر
بازدید دانشجویان گردشگری از مجموعه جهانی گلستان

جوانان و دانشجویان مستعد حوزه مدیریت شهری و گردشگری به عنوان سفیران جوان تخصصی تهرانگری آموزش می بینند.

به گزارش روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران؛ فرزاد هوشیار پارسیان، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران از آموزش 50 دانشجوی جوان تحت عنوان سفیر جوان تخصصی تهرانگردی (راهنمایان گردشگری) خبر داد.

هوشیار پارسیان با تاکید بر رویکرد شهرداری تهران نسبت به توسعه گردشگری در پایتخت اظهار کرد: نگاه به جامعه دانشگاهی و دانشجویی کشور به مثابه فرصت و سرمایه است، باور داریم که رشد و بالندگی حوزه گردشگری به کمک نسل جوان دانشگاهی نیاز دارد.

هوشیار هدف از برگزاری این دوره های تخصصی را استفاده از نیرو و ایده های جوانان در توسعه گردشگری دانست و ادامه داد: این دوره ها در 8 جلسه فشرده برگزار شده است که تا کنون 6 جلسه آموزشی از آن گذشته است. در این دوره 50 نفر از جوانان و دانشجویان به شکل تئوری و عملی آموزش می بینند و در بخش عملی با حضور در مکان های گردشگری شهر تهران رفتار تورلیدری، تاریخ شناسی و سایر مقدمات راهنمایی گردشگری را آموزش می بینند

وی با اشاره به اهمیت تقویت صنعت گردشگری در شهر تهران گفت: شهر تهران دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی می باشد از جمله منطقه 12 که دارای بافت تاریخی است و به رخ کشیدن این جاذبه ها به تمامی افراد جهان وابسته به نوع بیان و معرفی آن توسط راهنمایان گردشگری است و با توجه به وجود ضعف در این حوزه ان شا الله به کمک این جوانان تهران را بیش از پیش به شهروندان تهرانی و توریست های بین المللی معرفی خواهیم کرد.

شایان ذکر است روز چهارشنبه 26 آبان 95 این دانشجویان از موزه ها و اماکن شاخص و تاریخی منطقه 12 همچون خیابان ملل متحد، موزه ملک و گذر امامزاده یحیی انجام دیدن کردند.

این بازدید جنبه آموزشی و کارگاه بصری و شناخت منطقه بود حس زیبای تهران دهه 30 را برای دانشجویان تداعی کرد و توانست حس شگرف آموزش زنده را به نمایش گذارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1