با هدف حضور در مراسم اربعین؛

قطار گردشگری و لوکس عقاب طلایی وارد ایران شد

20 نوامبر 2016 - 11:40 dsfr.ir/5u0od

قطار گردشگری و لوکس عقاب طلایی وارد ایران شد
gardesh-gar.ir
قطار لوکس گردشگران روسی

چهارمین قطار گردشگری و لوکس با هدف حضور در مراسم اربعین از مرز ریلی سرخس وارد ایران شد.

"مدیر پایانه ریلی سرخس"

مهدی عبدالکریم زاده با بیان اینکه چهارمین قطار گردشگری و لوکس با نام عقاب طلایی 21 آبان ماه جاری سفر خود را از مسکو آغاز کرده و پس از بازدید این گردشگران از کشورهای قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان با هدف حضور در مراسم اربعین از طریق مرز ریلی سرخس با استقبال رسمی مسئولان محلی وارد ایران شد.

عبدالکریم زاده اظهار داشت: با هماهنگی های دستگاه های اداری و اجرایی سرخس در حاشیه ورود گردشگران نمایشگاه نقاشی و صنایع دستی از هنر اصیل ایرانی برپا شده است.

وی با اشاره به برنامه های جانبی دیگر گفت: در خصوص تبدیل ارز این گردشگران به پول ایران نیز باجه ای توسط بانک ملی آماده شده است.

مدیر پایانه ریلی سرخس تصریح کرد: این گردشگران در برنامه ورود خود به کشور از جاذبه های گردشگری شهرهای مشهد، کرمان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران بازدید خواهند داشت.

عبدالکریم زاده در پایان گفت: این قطار در نهایت در 7 آذر از تهران به ایستگاه راه آهن مشهد و در نهایت از مرز سرخس وارد کشور ترکمنستان خواهد شد و کشور را به سمت مسکو ترک خواهد کرد.

گفتنی است پس از 20 سال چنین تور گردشگری از طریق ریل از مرز سرخس وارد کشور می شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « باشگاه خبرنگاران جوان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1