15 نوامبر 2019 - 00:43

فراخوانی برای آنکه «میراث کشور خود را در دست بگیریم»

19 نوامبر 2016 - 09:30 dsfr.ir/s208f

کمپین داوطلبان میراث جهانی 2017 با عنوان «میراث در دستان ما» به منظور دریافت طرح در زمینه حفاظت از میراث جهانی فراخوان عمومی داده است.

به گزارش میراث آریا، این کمپین که زیر نظر یونسکو فعالیت دارد، در فراخوان خود اعلام کرده که طرح های ارسالی توسط مرکز میراث جهانی یونسکو (WHC) در چارچوب برنامه های آن سازمان مدیریت شده و مقرر است با همکاری کمیته هماهنگی خدمات داوطلبانه بین المللی (CCIVS) به اجرا گذاشته شود. هدف از طرح های ارسالی، بالا بردن سطح آگاهی در میان جوانان، جوامع محلی و مراجع ذی ربطی است که به حمایت و ترویج میراث جهانی می پردازند.

همچنین ورود جوانان در حفظ میراث جهانی به واسطه پروژه های واقعی و توانمندسازی آنها از طریق آموزش مهارت های حفاظتی و ظرفیت سازی این افراد به عنوان نسل آینده تصمیم گیرنده، تقویت همکاری پایدار میان سازمان های غیرانتفاعی، مدیران سایت ها و جوامع محلی و در نهایت شناسایی بهترین شیوه ها و توسعه ابزارهای آموزشی غیررسمی به منظور تسهیل مشارکت ذی نفعان در آموزش میراث جهانی از دیگر اهداف این طرح ها عنوان شده است.

داوطلبان باید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و تکمیل فرم های مخصوص، طرح های خود را ارسال کنند. آخرین مهلت ارسال طرح ها 30 نوامبر 2016 برابر با 10 آذرماه سال جاری است.

بر اساس این گزارش، سال آتی میلادی دهمین سال تاسیس کمپین داوطلبان میراث جهانی (WHV) است. این کمپین در طول 9 سال گذشته، فعالیت های متعددی در زمینه حفاظت و ارتقای سایت های میراث جهانی انجام داده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1